Z czego pozyskiwany jest pellet i jak można go w pełni wykorzystać?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Z czego pozyskiwany jest pellet i jak można go w pełni wykorzystać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pelety produkowane są z trocin drzew liściastych. Stosowane są w niektórych formach spalania, w tym w piecach i kotłach na pellet. Są również wykorzystywane w paszach dla zwierząt i nawozach. Pelety mogą być wytwarzane z prawie każdego odpadu drzewnego, ale najczęściej pochodzą z trocin lub wiórów. Osoby zainteresowane zakupem takiego produkt jak pellet Bełchatów jest miejscem, gdzie mogą się udać, w celu jego zakupu.

Jak jest tworzony?

Proces wytwarzania pelletu jest stosunkowo prosty. Trociny lub wióry miesza się z wodą aż do uzyskania konsystencji ciasta. Mokra mieszanka jest następnie wytłaczana przez matrycę w celu uzyskania małych peletek, które są suszone i pakowane w worki lub pojemniki zbiorcze do sprzedaży.

Zawartość ciepła w peletach drzewnych różni się w zależności od rodzaju użytego drewna, ale generalnie wynosi od 15% do 20% więcej niż zwykłe drewno opałowe (które ma około 10% wilgotności).

Kwestie ogrzewania

Pelety spalają się znacznie czyściej niż inne rodzaje paliwa, ponieważ mają mniejszą emisję popiołu i dymu na funt spalonego paliwa niż wiele innych paliw, takich jak węgiel lub produkty naftowe, takie jak nafta lub gaz propan (LPG). Oznacza to mniejsze nagromadzenie sadzy w kominie i mniej napraw w czasie z powodu nagromadzenia kreozotu na ścianach przewodów kominowych.

Pelety produkują również mniej popiołu niż inne rodzaje paliwa, ponieważ zawierają bardzo mało siarki – tylko 1%.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zachęcić dziecko do większej aktywności?
Jak zachęcić dziecko do większej aktywności?
Regularna aktywność ruchowa to jeden z podstawowych elementów mających ogromny wpływ na rozwój każdego dziecka. Poprawia bowiem skutecznie koordynację ciała, […]
Polecamy