Pościel do sypialni – na jaki materiał postawić?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Pościel do sypialni – na jaki materiał postawić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając pościel, często zastanawiamy się jakimi parametrami się kierować. Większość osób wybiera czynniki estetyczne. Tymczasem rzadko mają one coś wspólnego z funkcjonalnością czy komfortem w czasie snu. Podstawą każdej pościeli jest materiał, z którego jest wykonana. Na rynku dostępnych jest kilkanaście różnych tkanin i dzianin, z których produkowane są pościele. Każda z nich charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, które wpływają na jakość snu i wynikają z naszych indywidualnych preferencji albo kwestii finansowych. W tym ostatnim przypadku decydujące znaczenie mają materiały syntetyczne, które wyróżniają się przede wszystkim niską ceną, a tym samym jakością. Co zatem wybrać spośród pozostałych propozycji? Najlepszym rozwiązaniem są tworzywa naturalne, które są zarówno komfortowe, funkcjonalne, jak i estetyczne.

Len nie tylko na lato

Jeśli myślimy o materiałach naturalnych to przychodzi nam przede wszystkim do głowy bawełna. Rzeczywiście jest obecnie najpopularniejsza, co wiąże się z jej właściwościami. Jest hipoalergiczna, miękka i przyjemna w dotyku, a także zapewnia komfort cieplny. Innym przykładem jest pościel lniana, która sprawdza się nie tylko w okresie letnim. Wśród jej najważniejszych zalet wymienia się przede wszystkim przewiewność i optymalną cyrkulację powietrza, a także niewywoływanie podrażnień, przez co sprawdza się także dla alergików. Nie powoduje również elektryzowania się włosów, jest przyjemna i delikatna w dotyku, a także działa antybakteryjnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Materiały budowlane i logistyka – czy transport betonu jest trudny?
Materiały budowlane i logistyka – czy transport betonu jest trudny?
Beton jest bardzo ciężkim budulcem, jak również bloczki betonowe i inne pochodne a ich logistyka może stanowić wyzwanie. Mogą być […]
Polecamy