Pościel do sypialni – na jaki materiał postawić?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Pościel do sypialni – na jaki materiał postawić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając pościel, często zastanawiamy się jakimi parametrami się kierować. Większość osób wybiera czynniki estetyczne. Tymczasem rzadko mają one coś wspólnego z funkcjonalnością czy komfortem w czasie snu. Podstawą każdej pościeli jest materiał, z którego jest wykonana. Na rynku dostępnych jest kilkanaście różnych tkanin i dzianin, z których produkowane są pościele. Każda z nich charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, które wpływają na jakość snu i wynikają z naszych indywidualnych preferencji albo kwestii finansowych. W tym ostatnim przypadku decydujące znaczenie mają materiały syntetyczne, które wyróżniają się przede wszystkim niską ceną, a tym samym jakością. Co zatem wybrać spośród pozostałych propozycji? Najlepszym rozwiązaniem są tworzywa naturalne, które są zarówno komfortowe, funkcjonalne, jak i estetyczne.

Len nie tylko na lato

Jeśli myślimy o materiałach naturalnych to przychodzi nam przede wszystkim do głowy bawełna. Rzeczywiście jest obecnie najpopularniejsza, co wiąże się z jej właściwościami. Jest hipoalergiczna, miękka i przyjemna w dotyku, a także zapewnia komfort cieplny. Innym przykładem jest pościel lniana, która sprawdza się nie tylko w okresie letnim. Wśród jej najważniejszych zalet wymienia się przede wszystkim przewiewność i optymalną cyrkulację powietrza, a także niewywoływanie podrażnień, przez co sprawdza się także dla alergików. Nie powoduje również elektryzowania się włosów, jest przyjemna i delikatna w dotyku, a także działa antybakteryjnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dobrą fototapetę?
Jak wybrać dobrą fototapetę?
Unikalna aranżacja wnętrz jest pożądana przez większość osób zajmujących się wykończeniem czy remontem swojego mieszkania. Mimo tego, iż wystarczy podążać […]
Polecamy