Przydatne przedmioty dla krawców

Sposób życia i styl
j-a-k
Przydatne przedmioty dla krawców
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krawcy są bardzo ważną częścią branży modowej, a narzędzia, których używają, są często równie ważne jak ich umiejętności. Oto kilka przydatnych przedmiotów dla krawców, które ułatwią i usprawnią Twoją pracę.

Rozpruwacz szwów

Jest to narzędzie, które pozwala usunąć szwy z tkaniny bez jej uszkodzenia. Występuje w wielu różnych kształtach i rozmiarach, ale wszystkie mają ostre ostrze na jednym końcu i uchwyt na drugim końcu.

Obcinak obrotowy

To narzędzie ma ostre ostrze, które pozwala na łatwe cięcie tkanin w różne kształty. Jest szczególnie przydatny przy wycinaniu wzorów z dużych kawałków materiału, ponieważ pomaga wykonać proste cięcia za każdym razem.

Manekin krawiecki

Manekin krawiecki to manekin używany przez krawców do mierzenia, dopasowywania i szycia odzieży. Manekin ma kształt zbliżony do człowieka z rękami i nogami, które można ustawić w dowolnej pozie. Manekin krawiecki zawiera również głowę do mierzenia rozmiarów szyi i kształtów ciała. Manekiny krawieckie wykonane są z plastiku lub drewna i mają kształt ludzkiego ciała.

Przymiar do szwów

Przymiar do szwów służy do pomiaru dokładności szwów na odzieży lub innych materiałach zszywanych ręcznie lub maszynowo. Zapewnia to, że każdy szew jest szyty idealnie płasko, bez pukli i przerw między nitkami, które pozostały po zszyciu ich za pomocą nici lub przędzy.

Poduszka na szpilki

Poduszka na szpilki jest używana przez krawców do bezpiecznego przechowywania szpilek, aby nie zgubiły się lub nie uszkodziły podczas pracy nad przedmiotem. Szpilki mogą być trudne do znalezienia, jeśli leżą gdzieś luzem na stole lub podłodze bez poduszki na szpilki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Profesjonalna organizacja szkoleń i konferencji – na co zwrócić uwagę?
Profesjonalna organizacja szkoleń i konferencji – na co zwrócić uwagę?
Organizacja szkoleń i konferencji, wymaga dużych umiejętności logistycznych. A także rozległej wiedzy związanej z tematem, który ma być przedmiotem wydarzenia. […]
Polecamy