Jak wzmocnić skuteczność inwestycji

Biznes i finanse
j-a-k
Jak wzmocnić skuteczność inwestycji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Błędy popełniane przez inwestorów

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem pomagającym wzmocnić skuteczność inwestycji w produkty finansowe jest wystrzeganie się prostych błędów. Wielu osobom rozpoczynającym grę na giełdzie papierów wartościowych wydaje się, że zarabianie w ten sposób jest dziecinnie proste. Teoretycznie, żeby osiągnąć zysk wystarczy kupić akcje, gdy są tanie i sprzedać, gdy ich kurs pójdzie mocno do góry. Niestety praktyka pokazuje, że gra na giełdzie wcale nie jest taka łatwa, na jaką wygląda.

Podstawowym błędem popełnianym przez początkujących inwestorów jest chęć szybkiego osiągnięcia zysku. Tymczasem inwestowanie na giełdzie wymaga spokoju, rozwagi i dużej wiedzy merytorycznej. Błędy popełniają również osoby inwestujące w fundusze inwestycyjne. Zazwyczaj swoją przygodę z tego typu produktami finansowymi zaczynają, gdy na rynkach panuje hossa. Tymczasem jednostki uczestnictwa najlepiej kupować wtedy, gdy panuje bessa i akcje spółek są tanie.

Sposoby na wzmocnienie skuteczności inwestycji

Jednym z podstawowych sposobów na poprawę skuteczności inwestycji jest dywersyfikacja posiadanego portfela. Chodzi o to, aby nie inwestować wszystkich pieniędzy w jeden produkt finansowy. Decydując się przykładowo na inwestycje w fundusze inwestycyjne, warto posiadać jednostki zarówno ryzykownych, jak i bezpiecznych funduszy. Takie działanie pozwoli na zmniejszenie ryzyka utraty wszystkich pieniędzy. Aby wzmocnić skuteczność inwestycji, warto również wcielić w życie zasadę smart.

Zasada smart polega na precyzyjnym formułowaniu celów. Według tej idei tylko cele, które są Sprecyzowane, Mierzalne, Atrakcyjne, Realistyczne oraz Terminowe (w skrócie SMART), mogą być skutecznie zrealizowane. Inwestorzy stosujący zasadę smart odnoszą sukcesy, ponieważ wiedzą czego pragną, a także wiedzą, w jaki sposób oraz kiedy chcą zrealizować swoje założenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Manicure na specjalne okazje
Manicure na specjalne okazje
Neony nadal w modzie Ogromny boom, jaki panuje na rynku został spowodowany lakierami hybrydowymi. Kobiety szaleją na ich punkcie i […]
Polecamy