Rodzaje noży, które musi posiadać każdy kucharz

Sposób życia i styl
j-a-k
Rodzaje noży, które musi posiadać każdy kucharz
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio wyposażona kuchnia w restauracji, ale także w domu nie może obejść się bez ostrych i solidnych noży. Dobry sprzęt powinien być przede wszystkim wytrzymały, odporny na uszkodzenia oraz łatwy do ostrzenia. Doskonale jeśli nadają się do mycia w wyparzarkach. Istnieje wiele typów noży i każdy z nich ma swoje przeznaczenie, dlatego warto wiedzieć, których z nich nie może zabraknąć w prawdziwej kuchni.

Podstawowe rodzaje noży – które powinny znaleźć się w każdej kuchni?

Wybierając noże należy kierować się materiałem, z którego zostały wykonane. W tym przypadku najlepiej sprawdza się stal. Świetne będą również te noże, które zostały wykonane z jednego kawałka stali. Nóż musi być poręczny – powinno się go łatwo trzymać w dłoni oraz wygodnie nim operować. Do najważniejszych typów noży zaliczyć należy:

– nóż uniwersalny,

– nóż do obierania,

– nóż do krojenia chleba,

– nóż do krojenia wędlin i mięsa.

Noże uniwersalne powinny posiadać średniej długości ostrze (około 12-14 cm). Ten typ z powodzeniem zastępuje inne rodzaje noży, dzięki możliwości wykonywania niż praktycznie każdej czynności. Specjaliści oraz doświadczeni kucharze powinni zaopatrzyć się w nóż szefa kuchni. Praca z nim pozwala na profesjonalne przygotowywanie dań. Nóż ten jest także wielozadaniowy, jednak praca z nim jest szybsza, dokładniejsza i dużo przyjemniejsza. Idealnie nadaje się także do siekania ziół.

W dobrze wyposażonej kuchni powinien znajdować się też nóż do obierania, który przyspieszy pracę nie tylko podczas obierania warzyw i owoców, ale także będzie przydatny przy wykonywaniu dekoracji i wykrawaniu gniazd nasiennych. Noże do chleba powinny posiadać ząbkowane ostrze, a noże do wędlin powinny odznaczać się bardzo cienkim ostrzem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szafa wnękowa – jak ją zaprojektować?
Szafa wnękowa – jak ją zaprojektować?
Skrupulatnie przemyślany projekt aranżacyjny mieszkania przekłada się bezpośrednio na komfortowe użytkowanie. Obecnie wszystkie elementy wyposażenia można dobrać w taki sposób, […]
Polecamy