Ból stawu – jak go zlikwidować?

Zdrowie i forma
j-a-k
Ból stawu – jak go zlikwidować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bóle stawów pojawić się mogą u każdego i w każdym wieku. Choć kojarzą się głównie z dolegliwościami wieku podeszłego, takimi jak reumatyzm, czy też artretyzm, dotykają też młodych i wysportowanych ludzi. Często towarzyszy im również sztywność w obrębie dotkniętego procesem zapalnym stawu, ograniczony zakres ruchów, a nawet zmniejszona mobilność i problemy z poruszaniem się. Jak więc można sobie z nimi poradzić?

Bóle stawowe – nowoczesne metody w walce o sprawność fizyczną

Większość z nas radzi sobie z bólami stawowymi domowymi sposobami. Jednak ani zimne, czy też ciepłe okłady, ani też dostępne bez recepty maści i tabletki nie są w stanie pomóc, kiedy w obrębie stawu toczy się zaawansowany proces zwyrodnieniowy i zapalny. Nieprzemijający i utrudniający codzienne funkcjonowanie ból może być objawem chorób układowych, dlatego zawsze powinien być skonsultowany z lekarzem. Dzięki temu dobrana zostanie właściwa dla pacjenta metoda leczenia i zaproponowany plan rehabilitacji.

Wśród nowoczesnych terapii bólów stawowych na uwagę zasługuje leczenie komórkami macierzystymi, o którym przeczytać można na stronie https://orthokine.pl/. Sprawdza się w leczeniu urazów mięśni i ścięgien, stanów zapalnych stawów i bólów korzeniowych pleców. To bezpieczna metoda, której skuteczność od wielu już lat potwierdzają kolejne kliniczne badania. Pozwala uniknąć przyjmowania dużych ilości leków przeciwzapalnych (sterydowych) oraz przeciwbólowych. Wykorzystuje natomiast białka przeciwzapalne produkowane przez organizm samego pacjenta. Zostają one od niego pobrane, a następnie namnożone w laboratorium i ponownie wstrzyknięte do organizmu. Bezpośrednie oddziaływanie tych substancji w miejscu występowania bólu pozwala szybko pozbyć się nieprzyjemnych objawów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zaaranżować romantyczny wieczór we dwoje?
Jak zaaranżować romantyczny wieczór we dwoje?
Długie zimowe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu we dwoje w domowym zaciszu. Aby umilić sobie zimowy czas oprócz kojącej muzyki, koca […]
Polecamy