Strój do biegania – w jakie elementy ubioru szczególnie warto się zaopatrzyć?

Wypoczynek
j-a-k
Strój do biegania – w jakie elementy ubioru szczególnie warto się zaopatrzyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oprócz klasycznych legginsów, koszulek i topów podczas biegania nie można zapomnieć o najważniejszych elementach stroju biegacza.

Kominy Wielofunkcyjne

Stają się hitem, dzięki akumulacji wilgoci. Tkanina, z której są wykonane bardzo szybko, bo w ciągu 2 sekund absorbuje pot i rozprowadza go na dużej powierzchni. A ciepło z ciała człowieka sprawia, że mokra tkanina niesamowicie szybko paruje i pozostaje sucha. Kominy wielofunkcyjne można stosować na wiele sposobów, można je zakładać na szyje lub na głowę, tworzyć z nich bandany i czapki, można je nawet wkładać pod kask!

Skarpety

Są równie ważnym elementem, podczas każdego biegu musimy dbać o stopy, szukając skarpet należy wybierać takie z naturalnych materiałów, które dobrze chronią skórę i zapobiegają podrażnieniom. Najlepiej sprawdzają się skarpety kompresyjne wspomagające krążenie krwi w stopie. Stopy są wtedy wypoczęte nawet po długim biegu.

Buty do biegania

Przyglądając się obuwiu, dostępnemu w różnych sklepach, powinniśmy wiedzieć, że muszą one być wygodne i dopasowane do stopy. Trzeba zwracać uwagę na ich bieżnik, tak by zapewnić doskonałą amortyzację i przyczepność. Gruba podeszwa zminimalizuje wpływ nierówności podłoża na kości i mięśnie stopy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak konserwować meble skórzane?
Jak konserwować meble skórzane?
Zestaw mebli wypoczynkowych obitych naturalną skórą to jeden z najczęściej kupowanych elementów wyposażenia do salonów. Wynika to przede wszystkim z […]
Polecamy