Strój do biegania – w jakie elementy ubioru szczególnie warto się zaopatrzyć?

Wypoczynek
j-a-k
Strój do biegania – w jakie elementy ubioru szczególnie warto się zaopatrzyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oprócz klasycznych legginsów, koszulek i topów podczas biegania nie można zapomnieć o najważniejszych elementach stroju biegacza.

Kominy Wielofunkcyjne

Stają się hitem, dzięki akumulacji wilgoci. Tkanina, z której są wykonane bardzo szybko, bo w ciągu 2 sekund absorbuje pot i rozprowadza go na dużej powierzchni. A ciepło z ciała człowieka sprawia, że mokra tkanina niesamowicie szybko paruje i pozostaje sucha. Kominy wielofunkcyjne można stosować na wiele sposobów, można je zakładać na szyje lub na głowę, tworzyć z nich bandany i czapki, można je nawet wkładać pod kask!

Skarpety

Są równie ważnym elementem, podczas każdego biegu musimy dbać o stopy, szukając skarpet należy wybierać takie z naturalnych materiałów, które dobrze chronią skórę i zapobiegają podrażnieniom. Najlepiej sprawdzają się skarpety kompresyjne wspomagające krążenie krwi w stopie. Stopy są wtedy wypoczęte nawet po długim biegu.

Buty do biegania

Przyglądając się obuwiu, dostępnemu w różnych sklepach, powinniśmy wiedzieć, że muszą one być wygodne i dopasowane do stopy. Trzeba zwracać uwagę na ich bieżnik, tak by zapewnić doskonałą amortyzację i przyczepność. Gruba podeszwa zminimalizuje wpływ nierówności podłoża na kości i mięśnie stopy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak można się dodatkowo dokształcać, będąc lekarzem?
Jak można się dodatkowo dokształcać, będąc lekarzem?
Lekarze medycyny są zobowiązani do ukończenia kilkuletniego szkolenia, aby uzyskać licencję na wykonywanie zawodu lekarza. Mogą również zdecydować się na […]
Polecamy