Sznurek pakowy najczęściej produkuje się z juty. Jest to włókno łodygowe pozyskiwane z rośliny o tej samej nazwie. Produkt można znaleźć w dwóch kolorach, a mianowicie szarym i trochę zbliżonym do złotego odcienia. Zaletą artykułu jest duża wytrzymałość i odporność na działanie różnych czynników zewnętrznych. Sprawdź, w jakich branżach znajduje zastosowanie sznurek pakowy.
Ze względu na swoje właściwości sznurek pakowy można wykorzystać w różnorodny sposób. Doskonale spełniają swoje zadanie w pracach rolniczych, w przemyśle, w ogrodnictwie, czy też w biurze przy archiwizacji dokumentacji. Produkt wykorzystuje się też do dekoracji i do pakowania prezentów. Co więcej, jest to wyrób niezastąpiony podczas przeprowadzki. Z jego pomocą uda Ci się dobrze i skutecznie zabezpieczyć różne przedmioty. Jest to też wspaniałe rozwiązanie dla osób specjalizujących się w prowadzeniu sklepu internetowego. Na tym jednak lista się nie zamyka, gdyż wystarczy wyobraźnia, aby poszerzyć możliwości związane z zastosowaniem sznurka pakowego.
Sznurek jutowy to nie jedyny rodzaj sznurka pakowego. Wyróżnia się kilka rodzajów. Na rynku znajdziesz jeszcze sznurki konopne, lniane, sizalowe, bawełniane, wiskozowe, a także polipropylenowe. Można je podzielić na te produkowane z włókna naturalnego i sztucznego. Każdy z rodzajów znajduje zastosowanie w różnej branży. I tak sznurki konopne wykorzystuje się głównie do produkcji lin, lniane do pakowania przedmiotów ozdobnych, sizalowe do produkcji drapaków, natomiast bawełniane w przemyśle mięsnym. Sznurki sztuczne mają głównie zastosowanie w rolnictwie, ale nie tylko. Wiele przykładów znajdziesz na stronie http://folmat.pl/oferta/sznurek-rolniczy-i-pakowy. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się sznurek polipropylenowy. Jest to rodzaj plecionej liny, który doceniany jest przez przedstawicieli wielu branż.