Jak uchronić się przed zakażeniem chlamydiozą?

Chlamydia to infekcja przenoszona drogą płciową (STI) wywołana przez bakterie chlamydii. Może występować zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Chlamydia zwykle przebiega bezobjawowo, ale nieleczona może powodować poważne komplikacje. Szacuje się, że każdego roku na świecie odnotowuje się około 100 milionów nowych przypadków tej choroby. Warto więc pamiętać, by badać się w tym kierunku po kontakcie z nowym partnerem seksualnym. W przypadku choroby takiej jak chlamydia badania chlamydia badania, które należy wykonać to tradycyjne badanie moczu, a także wymaz z kanału szyjki macicy lub przedsionka pochwy.

Chlamydia jest łatwo diagnozowana i leczona antybiotykami, ale jeśli nie poddasz się leczeniu, może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym niepłodności u kobiet. Z tego powodu tak ważne są regularne badania i obserwowanie swojego organizmu.

Chlamydia – objawy

Do najczęstszych objawów chlamydii u kobiet należą:

  • ból lub krwawienie podczas oddawania moczu,
  • krwawienie między miesiączkami lub po stosunku,
  • wydzielina z pochwy bądź penisa, która może mieć nieprzyjemny zapach,
  • ból w podbrzuszu.

Jeśli masz jakiekolwiek objawy chlamydii, powinieneś zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Może on wykonać test na obecność tej choroby i w razie potrzeby zaproponować leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − dwa =