W jakich miejscach stosuje się na co dzień maty antychwastowe?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
W jakich miejscach stosuje się na co dzień maty antychwastowe?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz częściej stosuje się w ogrodnictwie rozwiązania ekologiczne. Herbicydy, stosowane w ochronie przed chwastami, w wielu wypadkach zastępuje się matami antychwastowymi, mającymi za zadanie powstrzymać wzrost niechcianej roślinności. W jakich obszarach sprawdzi się to rozwiązanie?

Najlepsze sposoby na chwasty i nie tylko

Maty tego typu stosowane są zarówno w specjalistycznych gospodarstwach ogrodniczych, jak i w niewielkich plantacjach przydomowych. Bardzo często agrowłóknina jest podstawowym sposobem walki z chwastami. Jej zastosowanie nie wymaga przy tym specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Materiał ten jest bardzo trwały i odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Wielu specjalistów podnosi również inną zaletę mat – utrzymanie odpowiedniej wilgotności gleby. Dzięki okryciu zagonów matami nie musimy więcej martwić się nadmiernym przesuszeniem naszych upraw. Jednocześnie zapobiegają one rozwojowi niektórych gatunków szkodników – między innymi poprzez zapobieganie składaniu jaj w glebie oraz przemieszczaniu się larw. Warto też wspomnieć o działaniu termoregulacyjnym tego rozwiązania – jest ono niezwykle istotne dla niektórych gatunków roślin uprawnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie oprogramowanie może być dużym wsparciem dla obsługi kadrowej w firmie?
Jakie oprogramowanie może być dużym wsparciem dla obsługi kadrowej w firmie?
Każda firma, zarówno ta mała, jak i duża, składa się z co najmniej kilku działów czy też zespołów, które odpowiedzialne […]
Polecamy