Warszawa – piękne miasto z niezwykłą historią

Sposób życia i styl
j-a-k
Warszawa – piękne miasto z niezwykłą historią
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warszawa to piękne miasto, posiadające zarazem niezwykłą historię. Przed Wojną było centrum kulturalnej Polski, a słynne ciekawostki warszawskie to między innymi występy Eugeniusza Bodo. Mówi się, że ten znany artysta wcale nie był święty i miał nieco za uszami. Był idolem publiczności i kimś w rodzaju dzisiejszego celebryty. Jego wschodni akcent potrafił zmiękczyć serce każdej kobiety, dlatego mógł w nich wybierać jak w ulęgałkach. Bodo to jednak wspaniałe piosenki, które pozostaną z nami na zawsze, jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ach, śpij kochanie”, czy „Baby, ach te baby”.

Tragiczne losy

Niestety, oprócz strony rozrywkowej Warszawa posiada także tragiczną historię. Ma ona oczywiście związek z tym, co działo się podczas II Wojny Światowej. Bombardowania w trakcie Kampanii Wrześniowej częściowo zniszczyły miasto. Prawdziwą katastrofą dla miasta okazało się jednak Powstanie Warszawskie. Pomimo romantycznego zrywu ludności cywilnej nie da się ukryć, że spowodowało ono liczne straty, zarówno w ludziach, jak i zabytkowych budynkach. O wszystkich tych wydarzeniach można uzyskać więcej informacji np. na http://kurier-warszawski.pl/category/historia-miasta/ – portalu poświęconym kulturze i historii Warszawy.

Odbudowa i renesans

Na szczęście po wojnie Warszawa powstała z kolan. Odbudowa zarządzona przez władze PRL wydatnie pomogła miastu stanąć na nogi. Przez lata stopniowo odbudowywane zabytki i nowoczesne jak na tamte lata budynki sprawiały, że do stolicy masowo przyjeżdżały wycieczki szkolne z całego kraju. Prawdziwy renesans to jednak okres po 89′ roku. Cud gospodarczy zaowocował tym, że Warszawa jest dziś jedną z najnowocześniejszych stolic Europy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak efektownie wyeksponować swoje okna w mieszkaniu?
Jak efektownie wyeksponować swoje okna w mieszkaniu?
W okresie letnim miło jest móc otworzyć okno i wpuścić do mieszkania trochę świeżego powietrza. Jednak jeśli nie masz żadnych […]
Polecamy