Warszawa – piękne miasto z niezwykłą historią

Sposób życia i styl
j-a-k
Warszawa – piękne miasto z niezwykłą historią
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warszawa to piękne miasto, posiadające zarazem niezwykłą historię. Przed Wojną było centrum kulturalnej Polski, a słynne ciekawostki warszawskie to między innymi występy Eugeniusza Bodo. Mówi się, że ten znany artysta wcale nie był święty i miał nieco za uszami. Był idolem publiczności i kimś w rodzaju dzisiejszego celebryty. Jego wschodni akcent potrafił zmiękczyć serce każdej kobiety, dlatego mógł w nich wybierać jak w ulęgałkach. Bodo to jednak wspaniałe piosenki, które pozostaną z nami na zawsze, jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ach, śpij kochanie”, czy „Baby, ach te baby”.

Tragiczne losy

Niestety, oprócz strony rozrywkowej Warszawa posiada także tragiczną historię. Ma ona oczywiście związek z tym, co działo się podczas II Wojny Światowej. Bombardowania w trakcie Kampanii Wrześniowej częściowo zniszczyły miasto. Prawdziwą katastrofą dla miasta okazało się jednak Powstanie Warszawskie. Pomimo romantycznego zrywu ludności cywilnej nie da się ukryć, że spowodowało ono liczne straty, zarówno w ludziach, jak i zabytkowych budynkach. O wszystkich tych wydarzeniach można uzyskać więcej informacji np. na http://kurier-warszawski.pl/category/historia-miasta/ – portalu poświęconym kulturze i historii Warszawy.

Odbudowa i renesans

Na szczęście po wojnie Warszawa powstała z kolan. Odbudowa zarządzona przez władze PRL wydatnie pomogła miastu stanąć na nogi. Przez lata stopniowo odbudowywane zabytki i nowoczesne jak na tamte lata budynki sprawiały, że do stolicy masowo przyjeżdżały wycieczki szkolne z całego kraju. Prawdziwy renesans to jednak okres po 89′ roku. Cud gospodarczy zaowocował tym, że Warszawa jest dziś jedną z najnowocześniejszych stolic Europy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co może być powodem tego, że maszyna nie szyje?
Co może być powodem tego, że maszyna nie szyje?
Dlaczego maszyna nie szyje? Powodów może być kilka. Warto sprawdzić, co prowadzi do przerwania pracy maszyny i jak rozwiązać tę […]
Polecamy