W jakich przypadkach warto podpisać intercyzę?

Sposób życia i styl
j-a-k
W jakich przypadkach warto podpisać intercyzę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawierając związek małżeński każda para jest pełna optymizmu, nadziei i wiary w to, że spędzi razem resztę życia. Los pisze jednak różne, nie zawsze pozytywne, scenariusze. Z tego powodu warto zadbać o właściwe zabezpieczenie swoich interesów tak, by być gotowym na wszystko. Jednym z rozwiązań, które to umożliwiają, jest intercyza. Kiedy warto ją podpisać? I co możemy dzięki niej zyskać?

Być gotowym na niekorzystny rozwój wypadków

Intercyza to umowa małżeńska, na mocy której dokonywane jest wprowadzenie ustroju majątkowego innego niż ten ustawowy. Dzięki niej można zapewnić sobie rozdzielność majątkową. Kiedy warto zdecydować się na podpisanie intercyzy? Przede wszystkim wtedy, gdy cenimy sobie niezależność i pragniemy w stu procentach decydować o własnym kapitale. To doskonały wybór zwłaszcza dla tych, którzy przed ślubem zgromadzili już spore środki. Z intercyzy powinni skorzystać właściciele przedsiębiorstw, którzy pragną zadbać o zabezpieczenie na wypadek ewentualnych problemów firmy. Wtedy, gdy popadnie ona w tarapaty finansowe, drugi z małżonków nie będzie musiał obawiać się utraty swoich dóbr materialnych. Podpisanie tego rodzaju umowy prawnej będzie także doskonałym rozwiązaniem w momencie, gdy podejrzewamy, że małżonek posiada problemy związane z dysponowaniem pieniędzmi i nie stroni od hazardu. Warto udać się wtedy do prawnika i sporządzić intercyzę. Jeśli interesuje nas pomoc jaką świadczy kancelaria adwokacka Inowrocław jest miastem, w którym funkcjonuje wiele tego rodzaju placówek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprężone powietrze – w jakich branżach jest wykorzystywane?
Sprężone powietrze – w jakich branżach jest wykorzystywane?
Sprężone powietrze to powietrze, które zostało sprężone przez kompresor. Zazwyczaj jest ono przechowywane w zbiorniku i rozprowadzane do miejsc, w […]
Polecamy