Wyposażenie galwanizerni – co powinno się tam znaleźć?

Nowoczesna galwanizernia, jako miejsce, w którym różnego rodzaju metale pokrywa się specjalnymi powłokami, musi być odpowiednio wyposażona. Chodzi tu zarówno o urządzenia bezpośrednio galwanizujące, jak i cały szereg sprzętów dodatkowych. Bez kompleksowego podejścia do wyposażenia takiego zakładu, nie byłaby możliwa jego efektywna praca, dlatego warto się do tego etapu przyłożyć! Jakie urządzenia wybrać na początek?

Podstawowy sprzęt wykorzystywany w galwanotechnice

Wśród niezbędnych urządzeń do produkcji galwanizacyjnej wyróżniamy m.in. prostowniki galwaniczne, które są odpowiedzialne za utrzymanie ciągłości pracy przy założeniu dużych obciążeń zakładu. Osobno firma musi posiadać specjalne wanny galwaniczne do zanurzania w nich obiektów powlekanych, grzałki zanurzeniowe, czujniki i regulatory temperatury. Konieczne będą też wymienniki ciepła, instalacje rurowe oraz wczepy do prądu i wciągniki galwaniczne. Kompleksowe zestawienie tych wszystkich produktów to zadanie specjalistów, którzy połączą je w jedną, sprawnie działającą całość.

Same prostowniki galwaniczne będą przy ich wyborze wymagały dopasowania do skali produkcji, jaka ma miejsce w zakładzie. Im trudniejsze warunki i więcej wykonywanych na hali działań, tym bardziej zaawansowany musi być taki prostownik. W dużych firmach warto rozważyć sieć takich urządzeń, połączonych modułowo, odpornych na zwarcia oraz przeciążenia i cechujących się wysoką sprawnością. W takie zestawy najlepiej zaopatrzyć się u producenta lub bezpośredniego dystrybutora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =