Na czym polega reprodukcja fotografii?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Na czym polega reprodukcja fotografii?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stare fotografie stanowią dla bardzo wielu osób bezcenną pamiątkę, która przypomina im o dawno minionych latach. Niestety często zdarza się tak, że posiadają one wyłącznie jeden egzemplarz z konkretnego ujęcia. W takiej sytuacji nie należy załamywać rąk i godzić się ze stratą, ale można wykonać odbitkę w profesjonalnym zakładzie fotograficznym. Tego rodzaju usługi stają się z roku na rok coraz bardziej popularne.

Dwie kluczowe metody

Dzięki wykorzystaniu techniki cyfrowej można z powodzeniem usunąć ze starych zdjęć rysy, załamania lub nieestetyczne plamy. Ponadto, zakłady fotograficzne, specjalizujące się w czymś tak nietypowym jak reprodukcja fotografii, oferują ich rekonstrukcję we fragmentach lub w całości, wykonują fotomontaże, a także są w stanie powiększyć albo pomniejszyć wybrany fragment.

Tworzenie odbitki najlepiej jest wykonać na podstawie wersji cyfrowej. Aby ją uzyskać, można zastosować dwie różne metody. Pierwsza z nich opiera się na zeskanowaniu odbitki za pomocą urządzenia zwanego skanerem płaskim. Niestety to rozwiązanie nie jest idealne, bo uzyskane w ten sposób reprodukcje charakteryzują się stosunkowo niską jakością obrazu.

Drugim, znacznie efektywniejszym sposobem jest wykonanie profesjonalnej reprodukcji fotograficznej, polegającej po prostu na sfotografowaniu odbitki. Efekt końcowy jest uzależniony od jakości aparatu (najlepszym wyborem jest lustrzanka z obiektywem makro) oraz oświetlenia (pożądane jest miękkie i rozproszone), ale w większości przypadków zdecydowanie zadowala klientów.

Uzyskane w ten sposób pliki należy obrobić w odpowiednim programie, a następnie wykonać z nich odbitki, które można umieścić choćby na t-shircie czy kubku. Jeśli chodzi np. o kubek ze zdjęciem Poznań jest miastem, gdzie funkcjonują zakłady foto mające w swojej ofercie tego typu usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wycieczka do UK – rodzaje transportu warte rozważenia
Wycieczka do UK – rodzaje transportu warte rozważenia
Szybki i bezpieczny transport lotniczy Osoby, którym zależy na czasie i pragną jak najszybciej rozpocząć wycieczkę po Wielkiej Brytanii, powinny […]
Polecamy