Zabawki, które wprowadzą dziecko w świat fizyki

Sposób życia i styl
j-a-k
Zabawki, które wprowadzą dziecko w świat fizyki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większości osób fizyka kojarzy się przede wszystkim z koszmarem okresu szkolnego, kiedy trzeba było zapamiętywać skomplikowane wzory czy teorie. Warto jednak zwalczyć swoją niechęć do tej konkretnej dziedziny i zainteresować nią dziecko, podsuwając mu różne ciekawe zabawki. Wynika to z faktu, że podstawowa wiedza na temat procesów fizycznych z pewnością przyda mu się w dorosłym życiu. Jedną z polecanych konstrukcji jest krążek Newtona z napędem ręcznym, który doskonale ilustruje działanie wielu nowoczesnych urządzeń. Można go nabyć na https://diverti.pl/pracownia-fizyczna/566-krazek-newtona.html.

Rozbudowane zestawy naukowe to strzał w dziesiątkę

Aby skutecznie zainteresować swoje dziecko fizyką, warto podarować mu zestaw naukowy składający się ze zlewek, pipet i pojemników, a także rękawiczek, mieszadełek, plastikowych rurek, substancji żelowych, barwników oraz okularów ochronnych. Zabawa tymi akcesoriami pozwoli młodemu człowiekowi poznać wiele zjawisk i przeprowadzić szereg interesujących doświadczeń. Jest to idealny prezent zwłaszcza dla maluchów w wieku 10 lat i więcej.

Nieco mniejsze dzieciaki będą natomiast z pewnością zachwycone z zestawu małego inżyniera, obejmującego liczne przełączniki, wyświetlacze oraz rejestratory i moduły dźwiękowe. Elementy te umożliwią bezproblemowe zbudowanie własnego układu elektronicznego. Niezwykle ciekawą zabawką jest ponadto specjalna plastelina magnetyczna, charakteryzująca się tym, że swobodnie podąża ona za magnesem, przybierając przy tym różnorodne kształty. Pozostałe godne polecenia rozwiązania to m.in. różnego rodzaju katapulty, bączki wprawiane w ruch ręcznie oraz piłeczki sterowane wydmuchem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zapalenie stawów – objawy i leczenie
Zapalenie stawów – objawy i leczenie
Problemy ze stawami to powszechna dolegliwość zgłaszana przez pacjentów. Bagatelizowane, prowadzą do poważnych schorzeń, które mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. […]
Polecamy