Akcesoria do garnituru

Sposób życia i styl
j-a-k
Akcesoria do garnituru
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najbardziej eleganckich strojów męskich zakładanych na specjalne okazje jest garnitur. Zasada jest taka, że zawsze powinny mu towarzyszyć odpowiednie dodatki, które dopełniają stylizację i sprawiają, że możemy się w łatwy sposób wyróżnić w tłumie podobnie ubranych mężczyzn. Wielu panów ma jednak problem z dobraniem tych drobnych elementów, ponieważ w sklepach mamy do czynienia z ogromną paletą produktów w różnej kolorystyce, stylistyce i cenie. Są to m.in. poszetki, krawaty, muchy oraz paski do spodni. 

Na co się zdecydować, aby nie przesadzić?

Wybierając akcesoria do garnituru, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o podstawowy element ozdobny, czyli krawat albo muszkę. Ten pierwszy dodatek pasuje idealnie zwłaszcza do stylizacji biznesowych, ślubnych oraz studniówkowych, drugi zaś nadaje się lepiej na wieczorne przyjęcia, w trakcie których obowiązuje strój typu „black tie”, czyli smoking (np. wizyta w filharmonii lub teatrze). Znacznie częściej wybierane są jednak krawaty, uznawane za rozwiązanie bezpieczniejsze i bardziej uniwersalne. Te dostępne na https://eleganckipan.com.pl/ można je z powodzeniem założyć zarówno do pracy, jak i na egzamin, wesele czy uroczysty obiad w rodzinnym gronie.

Kolejnym interesującym dodatkiem do garnituru jest poszetka – ozdobna chusteczka o niewielkich rozmiarach, umieszczana zawsze w tzw. brustaszy, czyli kieszonce marynarki. Sprawia ona, że cała stylizacja staje się jeszcze bardziej elegancka. Należy ją zawsze dobierać kolorystycznie do krawata lub muszki, ale koniecznie musi ona być wykonana z innego materiału. Najlepiej złożyć ją w trójkąt, ewentualnie w prostokąt, a następnie delikatnie wsunąć do brustaszy w taki sposób, aby wystawała maksymalnie 1,5 cm. W sklepach znajdziemy modele całkowicie białe, gładkie i wzorzyste, więc każdy pan bez trudu wybierze coś dla siebie. Warto również zaopatrzyć się w pasek do spodni z dobrej jakości naturalnej skóry, zwieńczony klasyczną, metalową klamrą. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przegląd najważniejszych elementów wyposażenia przestrzeni biurowych
Przegląd najważniejszych elementów wyposażenia przestrzeni biurowych
W biurze spędzamy zwykle po sześć do ośmiu godzin dziennie, pracując w warunkach mocno obciążających fizycznie. Ludzki organizm nie jest […]
Polecamy