Jak pomysłowo łączyć firany z zasłonami?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak pomysłowo łączyć firany z zasłonami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firany i zasłony to dodatki do wnętrza, które pełnią kilka zasadniczych funkcji. Dbają o intymność domowników, chronią przed zbyt dużą ilością światła słonecznego, ale także są elementem dekoracyjnym, wpływającym na całą aranżację wnętrza. Aby uzyskać dobrze wyglądający efekt, zasłony można łączyć z firanami, wykorzystując w tym celu ciekawe sposoby upinania.

Upinanie zasłon i firan 

Jednym z zabiegów pozwalających uzyskać interesujący efekt jest marszczenie firan, o czym świadczą modele zawarte na stronie sklepu https://strefafiran.pl/pl/c/Firany-balkonowe/35, które dzięki niemu stworzą nierównomiernie rozłożony na podłodze cień, a światło w oryginalny sposób wypełni przestrzeń wokół nich. Można je marszczyć zarówno w drobne pasy, jak i bardziej rozłożone części. Pole do popisu jest tutaj naprawdę spore. Tak marszczone firany można podpiąć wraz z zasłonami za pomocą specjalnych zacisków, zwanych chwostami, które da się swobodnie regulować. Dzięki nim będziemy mogli zdecydować na ile centralna część okna ma być odsłonięta, a na ile przysłonięta. Do tego zadania mogą służyć także podwiązki.

W przypadku eleganckiej stylizacji wcześniej wspomnianym zabiegom może towarzyszyć wykonanie tzw. żabota lub muszli, czyli dodatkowego kawałka materiału, który luźno zwisa pośrodku okna. Taki element dodaje estetycznego charakteru. Sprawdzi się szczególnie dobrze jest użyjemy do niego delikatnych zasłon z woalu, takich jak https://strefafiran.pl/pl/p/ZASLONA-z-WOALU-145×250/173, i umiejętnie połączymy je z wiszącymi już firanami. Podobnych rozwiązań może być znacznie więcej, a to tylko niektóre z wartych uwagi przykładów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi sposobami można w prosty sposób wpłynąć na rozwój firmy?
Jakimi sposobami można w prosty sposób wpłynąć na rozwój firmy?
Prowadzenie firmy, która w głównej mierze opiera się na flocie pojazdów (nieważne, czy mówimy o pojazdach osobowych, ciężarowych, czy może […]
Polecamy