Co jest potrzebne do zaparzenia yerba mate?

Sposób życia i styl
j-a-k
Co jest potrzebne do zaparzenia yerba mate?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie yerba mate. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż ma ona bardzo dobry wpływ na zdrowie, a przy tym działa lepiej niż kawa. Posiada też szereg innych, pozytywnych właściwości. Aby jednak jej skosztować, będziemy potrzebowali zestawu odpowiednich akcesoriów.

Akcesoria niezbędne do parzenia yerba mate

Każdy miłośnik yerba mate musi na początek zakupić odpowiedni rodzaj suszu z ostrokrzewu paragwajskiego. Znaleźć go można chociażby na stronie https://ellatinoshop.com/.  Następnie trzeba nabyć zestaw, dzięki któremu przyrządzimy napar – a co konkretnie będzie do tego potrzebne? Naczynko o nazwie matero oraz bombilla do picia napoju. Oprócz tego przyda się przystosowany do zaparzania termometr oraz szczoteczka do czyszczenia bombilli. Jeśli chodzi o matero, jest to naczynko do picia przygotowanego napoju. Może być wykonane z owoców tykwy, drewna lub ceramiki. Yerba mate pijemy przez bombillę. Jest to rurka zaopatrzona w sitko, dzięki czemu drobne liście nie przedostaną się do naszych ust. Wykonuje się ją z bambusa lub metalu, a dla koneserów przygotowano też rurki z alpaki – materiału podobnego do srebra. Do tego wszystkiego można też dokupić nabierkę do suszu. Wówczas łatwiej nam będzie przygotować odpowiednią porcję materiału na napar.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi sposobami można w prosty sposób wpłynąć na rozwój firmy?
Jakimi sposobami można w prosty sposób wpłynąć na rozwój firmy?
Prowadzenie firmy, która w głównej mierze opiera się na flocie pojazdów (nieważne, czy mówimy o pojazdach osobowych, ciężarowych, czy może […]
Polecamy