Czy materiał pościeli ma wpływ na jakość snu?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Czy materiał pościeli ma wpływ na jakość snu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie śpi dobrze w nocy. Inne mają problem z zasypianiem, a część zasypia od razu i dobrze przesypia aż do rana. Od czego to zależy? Nie tylko od naszego stanu zdrowia czy nocnej ciszy, ale też od materaca i pościeli. Nawet takie elementy mogą mieć ogromny wpływ na to, jak nam się śpi i wypoczywa. Same materiały, z jakich są zrobione poszewki na kołdrę i poduszki mają duży wpływ nie tylko na jakość snu, ale nawet na zdrowie i młody wygląd cery!

Wygodna sypialnia

Osoby mające alergie zawsze powinny wybierać kołdry i poduszki antyalergiczne. Ponadto, są one dość tanie i co ważniejsze ogólnodostępne. Z powodzeniem można je kupić w każdym sklepie, który sprzedaje wyposażenie do domu, przykładem może być np. https://darymex.pl/koldry-i-poduszki.
Kolejną zaletą jest ich higieniczność. Nie zbiera się w nich kurz, tak jak to ma miejsce przy puchowych kołdrach. Duży pożytek z takich produktów odniesie każda osoba, nie tylko alergik.

Materiał poszewek jest równie istotny. Modna jest pościel satyna bawełniana, która jest przyjemna w dotyku, ale i przewiewna. Świetnie sprawdzi się zarówno w zimie, jak i latem, ponieważ zapewnia cyrkulację powietrza. A dzięki temu nie pocimy się i możemy spać spokojnie. Gładkie poszewki sprzyjają też ładnej cerze, ponieważ po nocy nic się na niej nie odciska i nie odbija.

Mówi się o zdrowotnym i przeciwstarzeniowym wpływie jedwabiu, ale na razie można zaliczyć to do mitów kosmetycznych, bowiem nie ma badań potwierdzających tę teorię. Osoby, które chorują na choroby skórne powinny regularnie wymieniać poszewki. Dlatego zawsze warto mieć kilka kompletów z różnych tkanin, choć warto stawiać na te naturalne, a nie syntetyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi sposobami można ograniczyć dostawanie się owadów do środka domu?
Jakimi sposobami można ograniczyć dostawanie się owadów do środka domu?
Owady są utrapieniem dla większości ludzi. Można je zobaczyć latające wokół domu, pełzające po ścianach i dostające się do jedzenia. […]
Polecamy