Jesienna aura – jak ubierać dziecko na spacer?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jesienna aura – jak ubierać dziecko na spacer?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesień to czas, w którym trzeba zadbać o odpowiedni ubiór dziecka, gdy wybieramy się z na spacer. Temperatury panujące na zewnątrz są bowiem niższe i zdecydowanie łatwiej jest o przeziębienie. Warto więc dowiedzieć się, jakie elementy garderoby powinny znaleźć się w dziecięcej szafie. 

Co powinno znaleźć się w szafie dziecka na jesień?

Niemowlę w wózku powinno być ubrane w taki sposób, aby zapewnić mu ciepło bez jednoczesnego przegrzewania dziecka. Idealnie sprawdzą się więc cieplejsze kombinezony oraz pajacyki z długim rękawem. Malucha można przykryć cieplejszym kocykiem. Nie można zapomnieć także o czapce, która ochroni głowę przed utratą ciepła. Starsze dzieci, które podczas spacerów są przeważnie bardzo aktywne, więc w cieplejsze jesienne dni mogą spokojnie być ubrane w cienką kurtkę. Warto dziecko ubierać na tzw. cebulkę, czyli kilka warstw, dzięki czemu w razie, gdyby zrobiło się cieplej można zdjąć jedną z nich. Późną jesienią, gdy aura na zewnątrz jest już zdecydowanie mniej przyjemna, trzeba zadbać nie tylko o cieplejszą kurtkę, ale także o nakrycie głowy. Alternatywą dla tradycyjnych czapek są ciepłe kominiarki, które chronią przed zimnem jednocześnie głowę, jak i szyję. Duży ich wybór znaleźć można na stronie https://e-kominiarki.pl/. Jeśli temperatura jest wyjątkowo niska warto wyposażyć dziecko także w rękawiczki. Podczas opadów deszczu niezbędny może okazać się przeciwdeszczowy płaszcz, który ochroni naszego malucha przed zmoczeniem. Dzięki temu dziecko będzie nadal miało frajdę ze spaceru, ale jednocześnie zminimalizujemy ryzyko zachorowania. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odżywcza kąpiel dla skóry i włosów
Odżywcza kąpiel dla skóry i włosów
Pielęgnacja skóry oraz włosów wymaga poświęcenia temu sporej ilości czasu. Ważna jest jednak również systematyczność oraz regularność – dzięki temu […]
Polecamy