Czym różni się dom pogrzebowy od zakładu pogrzebowego?

Biznes i finanse
j-a-k
Czym różni się dom pogrzebowy od zakładu pogrzebowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na co dzień, nie zastanawiamy się nad śmiercią i jej konsekwencjami. Nikt nie chce zgłębiać tematu umierania, pogrzebów i formalności z tym związanych. Dopiero w chwili odejścia bliskiej osoby zastanawiamy się, co należy zrobić. Zazwyczaj wszelkie tematy około pogrzebowe są mało przyjemne i niechętnie podejmowane przez osoby niezwiązane zawodowo z branżą funeralną. Warto jednak poświęcić chwilę i poznać podstawowe pojęcia, aby w tych smutnych chwilach, wiedzieć co robić i do kogo się zwrócić.

Gdzie zorganizować pogrzeb?

Mało kto wie, czym różni się dom pogrzebowy od zakładu pogrzebowego. Problem potęguje fakt używania obu nazw wymiennie. Chcąc np. wynająć dom pogrzebowy Nowy Sącz, warto poszukać firmy z doświadczeniem, który w profesjonalny sposób podejdzie do organizacji pochówku. Oba rodzaje firm świadczą podobny zakres usług, jednak są małe różnice, które mogą wpłynąć na podjęcie decyzji.

Zakład pogrzebowy oferuje organizację pogrzebu, zajmuje się formalnościami, sprzedaje trumny, urny i akcesoria niezbędne do pogrzebu. Na nasze życzenie może przygotować stypę w restauracji. Jest to miejsce, które będzie nas wspierać i pomagać w dopięciu na ostatni guzik całej uroczystości. Jednak duża część usług będzie realizowana przez inne firmy, z którymi współpracuje zakład.

Natomiast dom pogrzebowy to miejsce posiadające rozbudowane zaplecze, w którym kompleksowo można zorganizować pochówek. Zazwyczaj znajduje się w pobliżu cmentarza, posiada własną chłodnię i miejsce na ostatnie pożegnanie. Warto wiedzieć, że może tu się odbyć ostatnie pożegnanie o charakterze świeckim, które poprowadzi mistrz ceremonii zamiast księdza. Uroczystość w takim miejscu ma całkiem inny charakter niż tradycyjna msza żałobna w kościele. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyrazić siebie poprzez zapach?
Jak wyrazić siebie poprzez zapach?
Atrakcyjne, zgodne z aktualną modą stylizacje odzieżowe damskie i męskie bez wątpienia przyciągają uwagę i zainteresowanie otoczenia, ale to piękny, […]
Polecamy