Czym wyróżnia się odzież robocza?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Czym wyróżnia się odzież robocza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z przepisami prawa każdy pracodawca jest zobowiązany do nieodpłatnego zapewniania swoim podwładnym odpowiedniej odzieży roboczej. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku tych stanowisk, na których ubranie własne jest narażone na szybkie zniszczenie lub znaczne zabrudzenie. Dużą popularnością cieszą się m.in. specjalne polary z nadrukiem, przeznaczone stricte do pracy fizycznej (ze wzmocnieniami na barkach i łokciach). Można je bez problemu zamówić na https://strefa-logo.pl/polary-robocze-z-nadrukiem.

Ponadprzeciętna wytrzymałość i wysoka jakość wykonania

Odzież robocza ma przede wszystkim na celu ochronę zdrowia pracownika, a jednocześnie optymalne zabezpieczenie jego osobistego ubrania przed zniszczeniem. W tej kategorii wyróżniamy wspomniane już polary, spodnie ogrodniczki, kamizelki z kieszeniami, bluzy techniczne, koszule flanelowe, t-shirty , ocieplacze, kurtki przeciwdeszczowe, buty z podwyższoną cholewką, a także czapki. Kluczowym wyróżnikiem tego typu strojów jest to, że są one wykonane z wyjątkowo trwałego materiału.

Może to być naturalna bawełna znakomicie przepuszczająca powietrze (idealna do prac budowlanych), syntetyczny poliester lub poliamid odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne (czynności murarskie, transportowe itp.), przeciwdeszczowy polar czy rozciągliwy elastan zapewniający swobodę ruchów (prace typowo montażowe). Większość roboczych ubrań charakteryzuje się ponadto sporą gramaturą tkaniny, domieszką włókien węglowych, wszytymi elementami o charakterze wzmacniającym, solidnymi szwami i zamkami oraz rozbudowaną funkcjonalnością (liczne kieszenie, przegródki, zaczepy itp.).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak palić ulubione mieszanki ziołowe?
Jak palić ulubione mieszanki ziołowe?
Wybranie mieszanki ziołowej spośród wielu dostępnych na rynku to dopiero początek drogi do przyjemności i możliwości relaksu, jaki daje jej […]
Polecamy