Za pomocą jakich rozwiązań można zadbać o pełną termoizolację swojego domu?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Za pomocą jakich rozwiązań można zadbać o pełną termoizolację swojego domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komfort mieszkaniowy może zależeć od wielu czynników związanych z charakterystyką budynku. Najważniejszym aspektem zapewniającym wygodę, jest odpowiednia termoizolacja domu. Dzięki niej bowiem wewnętrzne warunki termiczne kształtują się w odpowiedni sposób i nie są zakłócane przez czynniki zewnętrzne. Jakie rozwiązania pozwolą jednak na wykonanie pełnej i efektywnej termoizolacji?

Ocieplenie domu – na co zwrócić uwagę?

Poddając dom izolacji należy zwrócić uwagę przede wszystkim na newralgiczne miejsca, a więc te, gdzie ciepło wytworzone przez system grzewczy jest w stanie uciekać na zewnątrz, a także chłodniejsze powietrze spoza domu może wdzierać się do środka. Pełna termoizolacja budynku będzie więc wymagała podjęcia konkretnych działań.

Chodzi tutaj przykładowo o właściwą izolację ścian graniczących z garażem, poprzez który dom może tracić dużo ciepła. Jest to spowodowane między innymi występowaniem bramy garażowej, a także tym, że garaż pozostaję często ocieplony gorzej na etapie budowy, niż reszta domu. Podobnie jest w przypadku balkonów, gdzie zacinający deszcze może powodować negatywne skutki. Niezwykle istotna jest również izolacja dachów i strychów, przez które to ucieka najwięcej ciepła. Można do tego użyć chociażby specjalnej wełny mineralnej, gwarantującej dobrą izolację. Dachy nie są szczelne, a strychy zazwyczaj stoją puste, co sprzyja przenikaniu zimna, a także uciekaniu ciepłego powietrza. Dlatego tak ważne jest zadbanie o ten element, gdyż bez niego niemożliwa jest pełna termoizolacja budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym kierować się podczas zakupu wózków widłowych do firmy?
Czym kierować się podczas zakupu wózków widłowych do firmy?
Każda firma musi troszczyć się o zadowolenie swoich klientów. Dlatego istotne znaczenie ma sprawna realizacja zamówień. W tym przypadku niezbędnym […]
Polecamy