Dlaczego warto się zdecydować na noszenie implantów zębowych?

Zdrowie i forma
j-a-k
Dlaczego warto się zdecydować na noszenie implantów zębowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne implanty zębowe to doskonała alternatywa dla znanych nam wcześniej metod uzupełniania ubytków w jamie ustnej. Jak przeczytać możemy na witrynie https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/implanty-warszawa/ to także sposób na to, aby nowymi zębami cieszyć się do końca życia i bez obaw o konieczność wykonywania w przyszłości poprawek. Współczesna implantologia stomatologiczna zapewnia komfort i bezpieczeństwo wszystkim pacjentom, którzy z różnych powodów utracili ząb, a nawet większą część swego uzębienia. Dlaczego więc warto się zdecydować na implanty?

Implantologia w trosce o zdrowie i piękny uśmiech

Implanty zębowe mają za zadanie zastąpić utracone korzenie zębowe. Na nich natomiast odbudować można ząb, który wizualnie nie będzie odbiegał od pozostałych. Ten sposób uzupełniania ubytków polecany jest przy utracie pojedynczych zębów, u osób z całkowitym bezzębiem oraz u tych, których ruchome protezy zębowe nie mają stabilnego oparcia w jamie ustnej. Implanty stworzone są z nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie materiałów. Są to zazwyczaj tytan lub cyrkon, które doskonale przyjmowane są przez większość pacjentów, nie wywołują reakcji uczuleniowych, są niezwykle trwałe i odporne na mechaniczne urazy. Proces wszczepiania implantów pozwala też na zachowanie sąsiadujących z miejscem ubytku struktur kostnych.

Dentystyczne implanty zębowe są zupełnie nieodczuwalne przez pacjentów. Nie powodują żadnego dyskomfortu podczas jedzenia, czy też mówienia. Nie reagują na bodźce cieplne, a przy tym znacznie poprawiają estetykę każdego uśmiechu i dbają o kondycję pozostałych w jamie ustnej zębów. Dlatego też jest to doskonały, a wręcz najlepszy obecnie sposób na uzupełnienie ubytków. Dzięki implantom polepsza się kontur twarzy u osób, które straciły znaczną liczbę zębów. Poprawia się także ich wymowa, a co za tym idzie również i samoocena w sytuacjach społecznych. Zatrzymany zostaje dalszy proces utraty kości i przemieszczania się oraz niszczenia pozostałych w jamie ustnej zębów. Przywrócony zostaje też naturalny uśmiech, którego w końcu nie powinno brakować na żadnej twarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pierwsza wizyta na siłowni – co należy zabrać?
Pierwsza wizyta na siłowni – co należy zabrać?
Siłownia to najbardziej popularny sposób na włączenie do swojego życia aktywności fizycznej i osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Z ćwiczeń na siłowni […]
Polecamy