Co można oddać na skup złomu?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Co można oddać na skup złomu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób boryka się z dużą ilością złomu zalegającego w piwnicach, na terenie działek rekreacyjnych czy na strychach. Najlepszym rozwiązaniem na skuteczne pozbycie się go jest oddanie do profesjonalnego skupu – takich punktów działa co najmniej kilka w każdym mieście. Dzięki temu można całkiem sporo zarobić, a dodatkowo przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Przy okazji pamiętajmy o tym, że wyrzucanie złomu do zwykłego pojemnika na odpady komunalne jest działaniem niezgodnym z prawem. 

Metale kolorowe to podstawa

W skupie złomu można sprzedać przede wszystkim rozmaite metale kolorowe, do których zaliczamy m.in. cynę, ołów, aluminium, miedź, a także mosiądz. Konkretne przedmioty wykonane z nich to puszki po napojach, wanny, grzejniki, klamki drzwiowe, lampy, urządzenia RTV i AGD (pralki, lodówki, klimatyzatory, kuchenki itp.), narzędzia do majsterkowania, części motoryzacyjne (choćby obręcze kół), dekoracje domowe, a nawet kable instalacyjne. Najbardziej cenne są elementy mosiężne, miedziane oraz cynowe, a najmniej – aluminiowe. Oprócz tego w każdym skupie bez problemu przyjmowane są surowce wtórne w postaci starych książek, gazet i innych wyrobów z papieru (ogólnie określanych mianem makulatury).

Na złomowisku nie sprzedamy natomiast legalnie monet będących w obiegu, fragmentów torów kolejowych czy znaków drogowych. Do utylizacji tych elementów są bowiem uprawnione wyłącznie podmioty państwowe. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie i zależy nam na szybkim pozbyciu się złomu, to możemy skorzystać z usług tej konkretnej firmy oferującej jego darmowy wywóz: https://raflen.com.pl/odbior-zlomu-warszawa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sposoby na pozbycie się zmarszczek
Sposoby na pozbycie się zmarszczek
Skóra jest jednym z najważniejszych elementów w organizmie człowieka. Stanowi ona zewnętrzną osłonę ciała, a tym samym jest swoistą tarczą […]
Polecamy