Drinki z whisky – proste przepisy

Sposób życia i styl
j-a-k
Drinki z whisky – proste przepisy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Whiskey to alkohol, który od zawsze kojarzy się z elegancją i dobrym smakiem. Jest także doskonałą bazą do różnych drinków, które z powodzeniem mogą zastąpić te z dodatkiem wódki. Połączenie ich z dodatkami jest świetnym sposobem na złagodzenie jej smaku, dzięki czemu będą one smakowały nawet osobom, które nie przepadają za whisky. Ich przygotowanie jest łatwe i proste, co sprawia, że poradzą sobie z nimi nawet osoby początkująca i niedoświadczone. 

Jak przygotować drinki na bazie whiskey?

Najprostszym i najpopularniejszym drinkiem, który można przygotować z whisky jest jej połączenie z colą. Do jego zrobienia potrzeba 40 ml tego alkoholu, kilka kostek lodu oraz colę. Do szklanki o grubym dnie należy wlać whisky, wsypać lód, a resztę uzupełnić napojem. Można dodać także kilka kropel soku wyciśniętego z cytryny lub limonki. Innym drinkiem znanym głównie z klasycznych filmów jest Old Fashioned. Na dno szklanki należy wrzucić kostki lodu, a następnie wlać 40 ml ulubionej whisky. Dodać 10 ml syropu cukrowego oraz 3-4 krople angostury. Całość trzeba dokładnie wymieszać, a na koniec dołożyć odrobinę startej skórki pomarańczy.

Koneserzy tego trunku bardzo chętnie decydują się jednak na spożywanie czystej whisky bez dodatków, jedynie z kilkoma kostkami lodu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego alkoholu. Jedna z najpopularniejszych whisky, czyli Ballantines cena 0 5 waha się w granicach kilkudziesięciu złotych, a bardzo często w wielu sklepach można zakupić go w promocji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co musi posiadać każdy gabinet kosmetyczny?
Co musi posiadać każdy gabinet kosmetyczny?
Optymalne urządzenie gabinetu kosmetycznego nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim powinien być on miejscem komfortowym dla klientów, a jednocześnie musi […]
Polecamy