Drinki z whisky – proste przepisy

Sposób życia i styl
j-a-k
Drinki z whisky – proste przepisy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Whiskey to alkohol, który od zawsze kojarzy się z elegancją i dobrym smakiem. Jest także doskonałą bazą do różnych drinków, które z powodzeniem mogą zastąpić te z dodatkiem wódki. Połączenie ich z dodatkami jest świetnym sposobem na złagodzenie jej smaku, dzięki czemu będą one smakowały nawet osobom, które nie przepadają za whisky. Ich przygotowanie jest łatwe i proste, co sprawia, że poradzą sobie z nimi nawet osoby początkująca i niedoświadczone. 

Jak przygotować drinki na bazie whiskey?

Najprostszym i najpopularniejszym drinkiem, który można przygotować z whisky jest jej połączenie z colą. Do jego zrobienia potrzeba 40 ml tego alkoholu, kilka kostek lodu oraz colę. Do szklanki o grubym dnie należy wlać whisky, wsypać lód, a resztę uzupełnić napojem. Można dodać także kilka kropel soku wyciśniętego z cytryny lub limonki. Innym drinkiem znanym głównie z klasycznych filmów jest Old Fashioned. Na dno szklanki należy wrzucić kostki lodu, a następnie wlać 40 ml ulubionej whisky. Dodać 10 ml syropu cukrowego oraz 3-4 krople angostury. Całość trzeba dokładnie wymieszać, a na koniec dołożyć odrobinę startej skórki pomarańczy.

Koneserzy tego trunku bardzo chętnie decydują się jednak na spożywanie czystej whisky bez dodatków, jedynie z kilkoma kostkami lodu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego alkoholu. Jedna z najpopularniejszych whisky, czyli Ballantines cena 0 5 waha się w granicach kilkudziesięciu złotych, a bardzo często w wielu sklepach można zakupić go w promocji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje przewodów i ich zastosowanie
Rodzaje przewodów i ich zastosowanie
W sklepie AVT w kategorii Przewody na https://sklep.avt.pl/category/przewody znajdziesz ogromny wybór kabli przeznaczonych do różnych celów. Dostępne są m.in. przewody […]
Polecamy