Pościel flanelowa – czym się różni od bawełnianej?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Pościel flanelowa – czym się różni od bawełnianej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pościel jest bardzo istotnym elementem w sypialni człowieka. To w pościeli spędzamy około 30 procent każdego dnia. Dlatego wybór odpowiedniej pościeli powinien być bardzo dobrze przemyślany, żebyśmy dobrze czuli się w łóżku każdej nocy.

Jak wybieramy pościel?

Wybór pościeli sprowadza się przede wszystkim do wyboru tkaniny, z której będzie wykonana nasza pościel. Ludzie lubią różne materiały w zależności od ich upodobań, które podyktowane są wieloma czynnikami, jak na przykład: przyzwyczajenie od najmłodszych lat, uczulenie na dany materiał, reakcja skóry człowieka na dany materiał i wiele innych. Poza wyborem materiału na pościel istotny dla kupujących jest wygląd wizualny pościeli. Pod uwagę bierze się kolor, wzorki, styl. Ważny jest także rozmiar pościeli. Mamy łóżka o różnych rozmiarach. Pościel trzeba odpowiednio dopasować do wielkości łóżka. Rozglądając się za nową pościelą warto zerknąć na oferty zamieszczone na stronie: https://nyks.pl/posciel/flanela.

Pościel flanelowa czy bawełniana?

Bawełna jest bardzo popularnym materiałem, z którego wykonywane są pościele. Mnóstwo ludzi w swoich domach posiada pościele z tego materiału. Skóra człowieka może spokojnie oddychać przykryta bawełną. Bawełna odprowadza nadmiar wilgoci i jest całkiem przyjemna dla ludzkiego ciała. Pościel z bawełny relatywnie łatwo utrzymać w czystości, można prać ją w pralce. Do wad pościeli z tego materiału można zaliczyć fakt, że lubi się miąć. Na rynku wiele sklepów oferuje różnie uszyte pościele bawełniane o różnych kolorach, rozmiarach i wzorach. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Pościel z flaneli jest to bawełna o splocie skośnym lub płóciennym, drapana jednostronnie lub dwustronnie. Charakteryzuje się większą grubością od poprzedniczki ale jest także puchata i lekka. Pościel flanelowa świetnie trzyma ciepło, dzięki temu cudownie nada się na chłodne noce. Nie gniecie się tak jak poprzedniczka, jest wytrzymała, można ją wielokrotnie prać. Wybór pościeli flanelowych jest nie mniejszy niż bawełnianych, można przebierać w ofertach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Problemy z układem ruchu dziecka – co powinno skłonić nas do wizyty u ortopedy?
Problemy z układem ruchu dziecka – co powinno skłonić nas do wizyty u ortopedy?
Układ ruchu jest kluczowy dla każdego człowieka, który musi samodzielnie funkcjonować na co dzień. Aby jednak możliwe było utrzymanie pełnej […]
Polecamy