Elementy przydatne do mocowania mebli w domu

Meble stanowią w każdym domu funkcjonalne wyposażenie, będące jednocześnie jednym z głównych elementów wystroju. Każde meble, aby mogły dobrze wyglądać, a jednocześnie być solidne, muszą być właściwie montowane. O ile mocowanie mebli stojących raczej jest rzadkością, to bezpieczne i pewne mocowanie mebli wiszących jest absolutnym priorytetem. Chcąc naprawdę dobrze zamontować i osadzić tego typu meble, powinniśmy na samym początku przede wszystkim zaopatrzyć w przydatne elementy.

Mocowanie mebli – w co się zaopatrzyć?

Podstawowymi elementami przydatnymi podczas tego typu zadań będą różnego rodzaju wsporniki. Przykładem może być chociażby wspornik w kształcie litery L, używany do mocowania półek i szafek. Do mocowania niewidocznego na zewnątrz, które schowane jest po części w ścianie, a po części w meblu, przydatny okaże się natomiast długi pręt z gwintem. Solidne osadzenie mebli lub części umeblowania, takich jak np. blatu kuchennego, będzie dużo prostsze z wykorzystaniem ocynkowanych śrub, zabezpieczonych przed korozją. Oprócz tego warto wspomnieć o metalowych uchwytach, wkrętach wraz z kołkami rozporowymi, jak i kołkach meblowych.

Dodatkowymi elementami mocującymi, uzupełniającymi te właściwe, mogą być specjalne podpórki do mocowania półek, a także kątowniki. Do właściwego osadzenia i wypoziomowania mebli stojących przydatne, a nawet niezbędne będą nogi meblowe z regulacją. W niektórych typach mebli elementami mocującymi mogą być również zawiasy, spełniające jednocześnie inne funkcje oraz śruby ocynk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 16 =