Elementy przydatne do mocowania mebli w domu

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Elementy przydatne do mocowania mebli w domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble stanowią w każdym domu funkcjonalne wyposażenie, będące jednocześnie jednym z głównych elementów wystroju. Każde meble, aby mogły dobrze wyglądać, a jednocześnie być solidne, muszą być właściwie montowane. O ile mocowanie mebli stojących raczej jest rzadkością, to bezpieczne i pewne mocowanie mebli wiszących jest absolutnym priorytetem. Chcąc naprawdę dobrze zamontować i osadzić tego typu meble, powinniśmy na samym początku przede wszystkim zaopatrzyć w przydatne elementy.

Mocowanie mebli – w co się zaopatrzyć?

Podstawowymi elementami przydatnymi podczas tego typu zadań będą różnego rodzaju wsporniki. Przykładem może być chociażby wspornik w kształcie litery L, używany do mocowania półek i szafek. Do mocowania niewidocznego na zewnątrz, które schowane jest po części w ścianie, a po części w meblu, przydatny okaże się natomiast długi pręt z gwintem. Solidne osadzenie mebli lub części umeblowania, takich jak np. blatu kuchennego, będzie dużo prostsze z wykorzystaniem ocynkowanych śrub, zabezpieczonych przed korozją. Oprócz tego warto wspomnieć o metalowych uchwytach, wkrętach wraz z kołkami rozporowymi, jak i kołkach meblowych.

Dodatkowymi elementami mocującymi, uzupełniającymi te właściwe, mogą być specjalne podpórki do mocowania półek, a także kątowniki. Do właściwego osadzenia i wypoziomowania mebli stojących przydatne, a nawet niezbędne będą nogi meblowe z regulacją. W niektórych typach mebli elementami mocującymi mogą być również zawiasy, spełniające jednocześnie inne funkcje oraz śruby ocynk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przydatne przedmioty dla krawców
Przydatne przedmioty dla krawców
Krawcy są bardzo ważną częścią branży modowej, a narzędzia, których używają, są często równie ważne jak ich umiejętności. Oto kilka […]
Polecamy