Ile kosztują i jak działają rolety kasetowe?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Ile kosztują i jak działają rolety kasetowe?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów rolet, które sprawdzają się w różnych typach pomieszczeń, w zależności od ich wystroju i rozmiaru okien. Na rynku możemy znaleźć rolety dzień noc, harmonijkowe, plisy – dostępne są także rolety wyposażone w folię refleksyjną czy zaciemniające. Tak zróżnicowany wybór jest spowodowany tym, że producenci rolet starają się dopasować do potrzeb użytkowników. Jednak nie zawsze efekt jest taki, jaki chciano uzyskać – ważne jest zatem, aby przez zakupem konkretnego rodzaju rolety rozważyć jej wady i zalety. Dzięki temu będziemy mogli podjąć świadomą decyzję, której później nie będziemy żałować.

Rolety kasetowe – najlepszy rodzaj rolet?

Podczas szukania opinii w internecie, możemy znaleźć wiele pochwał dotyczących rolet kasetowych. Użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim kilka głównych cech tego produktu, którymi są:

– wygoda;

– uniwersalność;

– stosunek jakości do ceny.

Jak jednak w praktyce wygląda użytkowanie tych rolet? Zacznijmy od początku, czyli od wygody, która jest najbardziej wychwalana przez ludzi, którzy korzystają z tego rozwiązania.

Czy rolety kasetowe są wygodne?

Aby przeanalizować czy używanie rolet kasetowych jest wygodne, musimy się przyjrzeć ich konstrukcji. Istnieją różne modele tego rodzaju rolet, skupimy się jednak na tym najpopularniejszym.

Standardowe rolety w kasecie posiadają kilka podstawowych elementów. Jest to kaseta, w której mieści się rolka z materiałem rolety. Zasłona składa się również z prowadnic, czy też szyn, które mają za zadanie umożliwić zaciąganie rolety w odpowiedni sposób – aby się ona nie zawijała i nie bujała. Na dolnej krawędzi materiału jest oczywiście zaczepiony obciążnik, który ciągnie tkaninę w dół, naprężając ją i ułatwiając jednocześnie zaciąganie.

Najbardziej typowymi problemami podczas korzystania z normalnych rolet, bez kasety, są przede wszystkim: zawijanie się rolety, niedokładne nakładanie się na siebie warstw materiału podczas ściągania i częste awarie sznurka, przy pomocy którego regulujemy roletę. Roleta kasetowa eliminuje wszystkie z tych niedogodności, co pod kątem wygody czyni ją naprawdę sprawną. Jedynym mankamentem może być to, że rolety kasetowe mogą się zacinać. Jeśli jednak wybierzemy produkt od zaufanego dystrybutora pewnej marki, nie powinniśmy spotkać się z tego typu komplikacjami. Podsumowując – wygoda rolet kasetowych została potwierdzona.

Uniwersalność rolet kasetowych – prawda czy mit?

Zasadniczo wszystkie rodzaje rolet cechuje uniwersalność. Wynika to z tego, że są one wykonywane z wielu materiałów, w przeróżnych wariantach kolorystycznych i stylistycznych. Jednak na przykład plisy nie sprawdzą się w każdym wnętrzu, ponieważ są dedykowane przede wszystkim do średnich i dużych pomieszczeń. Nie oznacza to, że zamontowanie ich w małej przestrzeni jest definitywnie złym pomysłem – niemniej jednak, efekt nie zawsze będzie zadowalający. Zaletą rolet kasetowych jest ich subtelność. Nie dominują przestrzeni ani nie przyciągają uwagi. Wystarczy odpowiednio dobrać kolor do stylistyki wnętrza, a wpasują się idealnie. Pod tym kątem jest to zdecydowanie najbardziej uniwersalny rodzaj rolet. Wielu producentów oferuje rolety kasetowe na wymiar, dzięki czemu bez względu na powierzchnię okna zawsze będą pasować idealnie. 

Stosunek jakości do ceny.

Cena jest przede wszystkim uzależniona od wymiarów okna, materiału i konkretnego typu rolety. Standardowe produkty, wybierane przez osoby poszukujące zasłony do domu czy mieszkania, zazwyczaj nie przekraczają kosztów rzędu 150 złotych za sztukę – często jest on mniejszy. Istnieją jednak nieco bardziej skomplikowane odmiany rolet kasetowych – na przykład takie zaciągane od dołu. W tym przypadku cena najczęściej wynosi około dwustu złotych. Nie jest to nadmiernie duży wydatek w porównaniu do standardowych rolet, zwłaszcza biorąc pod uwagę wygodę i uniwersalność. Możemy zatem uznać, że stosunek jakości do ceny jest nawet nieco bardziej korzystny, niż ma to miejsce w przypadku innych rodzajów rolet.

Podsumowanie.

Koniec końców okazuje się, że opinie internautów są całkiem trafne. Rolety kasetowe są bardzo wygodne w użyciu i wytrzymałe. Z powodzeniem można je umieścić w każdym wnętrzu, nie martwiąc się o zaburzenie stylistyki wystroju. Cena w stosunku do jakości również jest całkiem satysfakcjonująca. Czasami bywa, że niektórzy dystrybutorzy nieco zawyżają ceny konkretnych rolet bez podstaw ku temu. Przed dokonaniem zakupu warto więc zweryfikować oferty innych sklepów – jak na przykład ten tutaj: https://rolety24.net/rolety-okienne. Ogólnie, podczas zakupów w internecie mamy ten komfort, że możemy sprawdzić czy nie przepłacimy. Kolejną dobrą praktyką podczas kupowania w sklepie internetowym będzie sprawdzenie opinii na niezależnych forach, które zbierają oceny użytkowników nie ingerując w nie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze i uniknąć sytuacji, w której otrzymamy produkt uszkodzony lub też nieodpowiadający jego opisowi na stronie. Takie sytuacje są raczej rzadkością, warto jednak mieć absolutną pewność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprawdzone metody na podkreślenie rzęs
Sprawdzone metody na podkreślenie rzęs
Wyrazista, efektowna oprawa oczu to jeden z podstawowych elementów udanego makijażu. Aby ją uzyskać, konieczne jest przede wszystkim podkreślenie rzęs […]
Polecamy