Gadżety dla niewidomych, które ułatwią im życie

Sposób życia i styl
j-a-k
Gadżety dla niewidomych, które ułatwią im życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że nasze życie opiera się w 90 procentach na oczach, to łatwo zrozumieć, dlaczego egzystencja osób niewidomych nie należy do łatwych. Trudno sobie nawet wyobrazić, z jakimi problemami i przeciwnościami muszą się oni zmagać każdego dnia. Poruszanie się w zupełnej ciemności może przysparzać wiele stresu. Na szczęście w naszych czasach osoby takie mogą liczyć na wiele pomocnych akcesoriów ułatwiających codzienne zmagania.

Codzienna pomoc dla niewidomych

Niewidomi niemalże każdego dnia korzystają z białej laski, która informuje wszystkich wokoło o tym ograniczeniu. Dzięki temu ludziom widzącym łatwiej się zorientować z kim mają do czynienia i w razie potrzeby mogą udzielić stosownej pomocy. Innym ciekawym urządzeniem są zegarki brajlowskie. Nie tylko pomagają zorientować się osobom niewidomym, która jest godzina, ale też niektóre z nich są niezwykle gustowne. Do ciekawych rozwiązań, z jakich mogą korzystać osoby niewidome i słabowidzące należą dyktafony. Pełnią one funkcję notesu, którego używa osoba widząca. Dzięki takim elektronicznym gadżetom można zrobić wiele notatek. Niewidomi mają też możliwość tworzenia własnoręcznych zapisów za pomocą alfabetu Braille’a, jednak nie wszystkie osoby niewidzące przyswoiły sobie ten sposób czytania i pisania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przegląd niezbędnych sztućców kuchennych
Przegląd niezbędnych sztućców kuchennych
Przed większą imprezą, spotkaniem rodzinnym albo świętami warto zrobić dokładny przegląd posiadanych sztućców. Podczas przyjęcia nie możemy dać się zaskoczyć […]
Polecamy