Gdzie można położyć parkiet?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Gdzie można położyć parkiet?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Parkiet jest obecnie bardzo popularnym sposobem na piękną podłogę. Możemy wybrać różne rodzaje parkietów, nie tylko tych drewnianych, chociaż i te wracają dziś do łask. Może być on pięknym dopełnieniem mieszkania i sprawić, że będzie się ono wydawało o wiele większe oraz będzie miało swoisty urok. Niezależnie od tego, w jakim stylu mamy mieszkanie, możemy wybrać parkiet drewniany, drewnopodobny, mozaikę parkietową oraz parkiet drewniany laminowany na wysoki połysk.

Wszystkie rodzaje różnią się od siebie ceną, ale również wytrzymałością. Obecnie parkiety, także te drewniane, charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie. Pokryte są specjalną powłoką, która chroni je przed zużyciem, wilgocią, czy światłem słonecznym.

Jaką podłogę wybrać do domu i na taras?

Parkiet drewniany i drewnopodobny możemy położyć zarówno w przedpokoju, jak i pokoju dziennym, a nawet w kuchni. Świetnie dopełni klasyczne, ale również nowoczesne wnętrze salonu i pokoju dziennego. Można wybrać wiele kolorów, także tych niestandardowych. Aby nasz parkiet pasował do wystroju pokoju, warto wybrać go w bardziej uniwersalnym kolorze, np. w szarości, czy nawet bieli, na wzór skandynawski.

Parkietów nie wolno nam kłaść na ogrzewanie podłogowe, a także nie zaleca się ich stosować w pralni, czy w łazience, gdzie panuje wysoka wilgotność. W takich miejscach będzie on szybko niszczał.

Jak podłoga na taras?

Coraz częściej podłoga na taras jest wybierana pod kątem jej wyglądu, a nie tylko możliwości szybkiego jej mycia. Dlatego odchodzi się od tradycyjnej kostki brukowej, czy płytek z gresu. Parkiet może być użyty na tarasie drewnianym, ale w formie odpowiednio zabezpieczonych desek, pokrytych specjalnym lakierem do drewna, chroniącym go przed wilgocią.

Trzeba pamiętać o ich zabezpieczeniu nie tylko zaraz po położeniu. Malowanie desek powinno odbywać się co najmniej raz do roku z pomocą specjalnych środków ochrony drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie wózki oferują wypożyczalnie medyczne?
Jakie wózki oferują wypożyczalnie medyczne?
Kiedy mamy w domu chorego, który potrzebuje specjalistycznego sprzętu, najlepiej wypożyczyć takie urządzenie w wypożyczalni. Oferują dzisiaj one szeroki wybór […]
Polecamy