Zalety drewnianych ram do obrazów

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Zalety drewnianych ram do obrazów
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób decydujących się na powieszenie obrazu, szuka dla niego odpowiedniej ramy. I nic dziwnego, ponieważ dobrze dobrana rama do obrazu pozwala na wydobycie z niego wszystkich jego walorów artystycznych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kolory, styl, w którym dane dzieło zostało namalowane, jego wielkość, a także otoczenie, w którym obraz ma zawisnąć. Istotną kwestię stanowi również materiał, z którego wykonana została rama, mająca stanowić oprawę dla malowidła.

Możliwość kupna lub wykonania samodzielnie

Jednym z materiałów, które może służyć jako surowiec na ramy do obrazów, jest drewno. Jego niewątpliwą zaletą jest łatwość w obróbce. A także możliwość malowania i lakierowania go na dowolny kolor. Drewno można również zeszlifować, gdyby rama uległa niewielkiemu uszkodzeniu. Osoby, które posiadają podstawowe narzędzia i minimalne zdolności manualne, bez problemu wykonają taką ramę samodzielnie. Na rynku dostępna jest również szeroka oferta ram, wykonanych z różnych rodzajów drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wstawić okna?
Jak wstawić okna?
Prawidłowe wstawienie stolarki okiennej umożliwia zmniejszenie strat ciepła oraz poprawia komfort użytkowania pomieszczeń takim budynku. Przy przygotowywaniu otworów w ścianach […]
Polecamy