Jaka broń może być przydatna myśliwemu przy starciu ze zwierzęciem?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jaka broń może być przydatna myśliwemu przy starciu ze zwierzęciem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myślistwo to niezwykle wymagające zajęcie, do którego wykonywania potrzebne jest szerokie wyposażenie. Składają się na nie różnego rodzaju sprzętu, akcesoria i gadżety, które pomagają w kamuflowaniu się, podążaniu za tropem, rozbijaniu obozów, a finalnie również w skutecznym obaleniu zwierzyny. W tym ostatnim kluczową rolę odgrywa broń, która dla łowczego stanowi główne narzędzie podczas polowania. Jakie rodzaje broni mogą mu się przydać?

Broń dla myśliwego 

Każda osoba realizująca się w tym rodzaju aktywności powinna być wyposażona w kilka różnych broni. Muszą to być zarówno te przeznaczone na krótki, jak i długi dystans. W pierwszym przypadku będą to przykładowo rewolwery, które mogą być nie raz ostatnią deską ratunku, jeżeli na drodze myśliwego stanie agresywne i pobudzone zwierzę. Zamiast nich dobrze sprawdzi się też strzelba, która posiada większe rozmiary i wymaga użycia obydwu rąk. W drugim z kolei chodzi głównie o sztucery, czyli karabiny myśliwskie z gwintowanymi lufami. Taki rodzaj lufy sprawia, że są one zdecydowanie celniejsze. Dzielą się one na jednolufowe, powtarzalne zwane repetierami, a także dwulufowe, czyli tzw. ekspresy. Każde z nich posiadają swoje charakterystyczne cechy i umożliwiają zestrzelenie zwierzyny z większych odległości. Oprócz nich przydatna może być kniejówka, czyli skrócona broń myśliwska o dwóch lufach. Jedna z nich jest gładka, druga natomiast gwintowana. Ten typ umożliwia pogoń za zwierzyną drobną oraz grubą podczas jednego polowania. Tak skompletowana broń z pewnością dobrze sprawdzi się w trakcie łowów i pozwoli na wygranie każdego starcia ze zwierzyną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Według jakich kryteriów wybrać fotelik samochodowy?
Według jakich kryteriów wybrać fotelik samochodowy?
Bezpieczeństwo naszych maluchów podczas przejazdu autem jest bardzo ważne. Dlatego należy zadbać o odpowiednio dobrany fotelik. Trzeba zadać sobie pytanie, […]
Polecamy