Gdzie powinna zostać postawiona sygnalizacja drogowa?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Gdzie powinna zostać postawiona sygnalizacja drogowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sygnalizacja drogowa jest ważnym elementem regulowania ruchu drogowego. Dobrze zaplanowana sprawia, że w mieście nie tworzą się korki ani miejsca, z których trudno wyjechać przez natężony ruch, jest także sposobem na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Istnieją też sytuacje, w których dodatkowa sygnalizacja świetlna jest wręcz obowiązkowa. Jakie to sytuacje?

Sygnalizacja świetlna w wyjątkowych przypadkach

Tymczasowa sygnalizacja świetlna powinna znaleźć się w takich miejscach jak tereny robót drogowych. Umożliwia automatyczne sterowanie ruchem, dzięki niej możliwy jest bezpieczny ruch wahadłowy, a przejazdy przy zwężonych drogach odbywają się sprawnie. Zaletą takiej tymczasowej sygnalizacji jest łatwość jej transportu i montażu, dzięki czemu jest to rozwiązanie łatwe do wprowadzenia w niemal każdych warunkach. Prace w pasie ruchu drogowego należy także dodatkowo oznaczyć lampami zmierzchowymi U35, które dzięki wysyłaniu impulsów świetlnych po zmierzchu sprawiają, że miejsce potencjalnie niebezpieczne jest dobrze widoczne, a kierowcy mogą w porę zmienić styl jazdy i zwiększyć uwagę.

Lampy ostrzegawcze mogą też występować w połączeniu ze znakami ostrzegawczymi dla zwiększonej widoczności, a za ich pomocą można oznaczać prowadzone roboty drogowe. By sygnalizacja świetlna dobrze pełniła swoją funkcję, musi być sprawna, a więc zaopatrzona w trwały akumulator, który można zakupić np. tu: https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/lampy-i-sygnalizatory-drogowe/akcesoria-do-lamp-sygnalizacji. Odpowiednie oznaczenie miejsc niebezpiecznych zapewni znaczną poprawę bezpieczeństwa na drodze i jest skutecznym sposobem na zapobieganie kolizjom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Główne atrakcje Wrocławia – co warto zobaczyć?
Główne atrakcje Wrocławia – co warto zobaczyć?
Wrocław to jedno z najsłynniejszych i najważniejszych polskich miast. Długa i bogata historia oraz położenie na pograniczu nadają mu wielokulturowego, […]
Polecamy