Sprężone powietrze – w jakich branżach jest wykorzystywane?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Sprężone powietrze – w jakich branżach jest wykorzystywane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprężone powietrze to powietrze, które zostało sprężone przez kompresor. Zazwyczaj jest ono przechowywane w zbiorniku i rozprowadzane do miejsc, w których jest potrzebne za pomocą węży lub rur. Sprężone powietrze jest wykorzystywane do wielu celów i może być dostarczane pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Sprężone powietrze jako preparaty antyodpryskowe jest wykorzystywane w wielu branżach, w tym:

Przemysł motoryzacyjny 

Przed użyciem powietrze jest sprężane i przechowywane w zbiorniku. Gdy jest potrzebne, sprężone powietrze jest wykorzystywane do zasilania urządzeń takich jak narzędzia pneumatyczne i hamulce.

Produkcja

Sprężone powietrze jest wykorzystywane do celów czyszczenia i smarowania, a także do przemieszczania, podnoszenia i pozycjonowania części.

Produkcja energii 

Sprężone powietrze może być wykorzystywane do napędzania turbin wytwarzających energię elektryczną z węgla lub innych paliw kopalnych, lub z reakcji jądrowych. Może być również stosowane do napędu turboekspanderów, które wytwarzają energię elektryczną z pary wodnej produkowanej przez spalanie paliw kopalnych lub reakcje jądrowe.

Przemysł budowlany 

Sprężone powietrze jest używane w ciężarówkach do przewozu betonu, które dostarczają gotowy beton z fabryki na plac budowy, gdzie jest on wlewany do form do budowy ścian, podłóg i fundamentów budynków i mostów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dodatki i dekoracje, jakimi możemy wypełnić wnętrze swojego domu
Dodatki i dekoracje, jakimi możemy wypełnić wnętrze swojego domu
Sztuczne kwiaty przeszły długą drogę. Od czasów jedwabnej zieleni i plastikowych kwiatów istnieją teraz sztuczne kwiaty, które wyglądają jak prawdziwe. […]
Polecamy