Jakie maszyny służą do cięcia laserem?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jakie maszyny służą do cięcia laserem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie laserem to metoda obróbki, gdzie czynnikiem tnącym jest promień lasera i gaz techniczny. Urządzenia stosowane do cięcia są bardzo różnorodne. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują maszyny zróżnicowane pod względem parametrów. To właśnie od nich zależy, jakie urządzenie nada się do cięcia konkretnego elementu.

Odpowiednie parametry

Niezależnie od tego, czy potrzebujemy dużego i mocnego urządzenia, czy też niewielkiego na wyposażenie małego warsztatu, ustawienie odpowiednich parametrów cięcia jest podstawą do dalszej pracy. To właśnie na nie powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze maszyny. Jeśli mamy wielki zakład i np. cięcie laserem profili odbywa się praktycznie przez cały dzień, będziemy potrzebować urządzenia o dużej mocy i prędkości.

Właściciel małego warsztatu, który sporadycznie używa maszyny do cięcia laserem rur zadowoli się natomiast produktem o niewielkich wymiarach i średniej mocy. Może też zlecić cięcie profesjonalnym firmom, takim jak https://valor-cnc.pl/.

Rynek urządzeń do cięcia laserem jest ogromny. Firmy zarówno zagraniczne, jak i krajowe, prześcigają się w stosowaniu coraz to nowszych technologii. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem maszyny do cięcia laserem wystarczy, że zwrócimy się do przedstawiciela zajmującego się ich sprzedażą. Mamy wówczas gwarancję, iż urządzenie zostanie dobrane idealnie do naszych potrzeb, nie ma sensu przepłacać.

Drogie egzemplarze są bardzo dobre, ale nie zawsze mają zastosowanie w małych firmach. Doradca pomoże nam określić potrzeby i na ich podstawie dobierze nam urządzenie o odpowiednich parametrach. Co więcej, bardzo często firmy oferują darmowe pokazy. Warto korzystać z takich okazji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w szafy na wymiar?
Dlaczego warto zainwestować w szafy na wymiar?
Szafy na zamówienie nie są tylko na pokaz, ale mogą być inwestycją w Twój dom. Najlepiej zacząć od dopasowanych szaf. […]
Polecamy