Projektowanie etykiet – jaka powinna być etykieta doskonała?

Biznes i finanse
j-a-k
Projektowanie etykiet – jaka powinna być etykieta doskonała?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Etykieta to coś więcej niż tylko nazwa. To tożsamość i jako taka musi być starannie zaprojektowana. Dobrze zaprojektowana etykieta przyciągnie wzrok klientów i zbliży ich do Twojej marki.

Idealna, czyli?

Idealna etykieta powinna być jasna, zwięzła i łatwa do odczytania. Powinna być również estetyczna, dlatego projektowanie etykiet przede wszystkim powinno skupiać się na analizie spójności, czy aby jeden element pasuje do reszty i odpowiada tożsamości marki oraz przekazuje jej wartości.

Idealna etykieta odzwierciedla stopień jakości. Więc chociaż nie chcesz, aby ludzie oceniali Twój produkt po okładce, możesz realizować projektowanie etykiet, w taki sposób, że od samej etykiety, zapragną choćby spróbować Twojego produktu!

Ale jak to zrobić? Od czego zacząć?

Upewnij się, że tekst jest czytelny. Jeśli Tobie przychodzi z trudem kontakt z treścią, wrażenie klienta będzie wielokrotnie gorsze, gdyż od marek wymaga się po prostu więcej.

Użyj elementów wizualnych, które są związane z Twoim produktem lub firmą. Pomoże to klientom odnieść się do Twojej marki, nawet jeśli nie są jeszcze z nią zaznajomieni.

Zamieść kluczowe informacje, takie jak składniki, wymagane informacje o wartościach odżywczych i inne prawnie wymagane informacje. Pamiętaj jednak, że możesz to zrobić w sposób atrakcyjny, musisz zadbać o treści zgodne z prawdą i czytelność, reszta należy do Ciebie. Nie zmuszaj ludzi do proszenia o informacje, które uczynią Twój produkt atrakcyjniejszym; daj im je z góry, aby mogli podejmować świadome decyzje o swoich zakupach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest armatura przemysłowa?
Co to jest armatura przemysłowa?
Armatura przemysłowa obejmuje zakres produktów przeznaczonych do instalacji rur przemysłowych (przez które przepływają substancje stałe, ciekłe lub gazowe) czy ich […]
Polecamy