Gdzie warto jechać na narty w Alpach?

Wypoczynek
j-a-k
Gdzie warto jechać na narty w Alpach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narty to jedna z ulubionych atrakcji zimowych większości osób preferujących aktywny tryb życia. Piękne krajobrazy polskich gór dają wyjątkowe doznania podczas takiego wyjazdu, jednak nasze góry nie pozwalają prawdziwie poczuć wiatru we włosach podczas zjazdu. Wina leży w ich geologii. Dla prawdziwie niezapomnianych doznań pełnych adrenaliny warto wybrać się w większe góry, na przykład Alpy.

Alpy – góry wielu narodów

Alpejski łańcuch górski to największy i najwyższy teren górzysty Europy. Zimą zjeżdża tam ogromna liczba amatorów nart i snowboardu, a latem miłośnicy górskich wspinaczek i wędrówek. Na szczęście miejsca starcza dla każdego. Alpy to góry rozciągające się przez kilka państw europejskich, między innymi Szwajcarię, Austrię, Słowenię, Włochy i Francję. Każdy z tych krajów charakteryzuje się inną kulturą i oferuje inne atrakcje. różnią się także ceną. Wszystkie jednak łączy jedno – idealne warunki do zjazdów z malowniczych stoków pokrytych śniegiem.

Jak Alpy we Francji to tylko Bardonecchia

Spośród wymienionych krajów na uwagę zasługuje Francja, a ściślej, Bardonecchia – niewielka francuska miejscowość leżącą w regionie Piemont wśród alpejskich szczytów, idealnych na narty. Poza dobrym strategicznie pod względem turystyki oraz ciekawym krajobrazowo położeniem, cechuje się wyjątkową atrakcją turystyczną – może nie związaną z nartami, ale zdecydowanie zasługującą na wzmiankę. W Bardonecchia znajduje się bowiem wylot kolejowego Tunelu Frejus, zbudowanego w okolicach połowy XIX wieku. Jest to pierwszy w historii wielki tunel pod Alpami – wyjątkowa gratka dla turystów.

Jeśli szukasz taniego wyjazdu na narty w Alpy, sprawdź ofertę Winterevent.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urządzamy kącik do czytania
Urządzamy kącik do czytania
Czytanie to niezwykła pasja. Pomaga rozwijać wyobraźnię i poprawia kreatywność. Sprawia też, że przynajmniej na chwilę zostajemy sami ze sobą […]
Polecamy