Gry z podwórka, których nigdy nie zapomnimy

Wypoczynek
j-a-k
Gry z podwórka, których nigdy  nie zapomnimy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze kilkanaście lat temu każde, nawet najmniejsze podwórko było pełne dzieci i młodzieży. Dzieciaki chętnie spędzały czas na świeżym powietrzu, bawiły się razem i chętnie grały w różne kreatywne gry. Niektóre z nich były wymyślone całkowicie na poczekaniu.

Gry, których nie zapomnimy nigdy.

W tamtych czasach bardzo ważna była rywalizacja sportowa. Chłopcy chętnie grali w piłkę nożną, a jeśli były takie możliwości to i w siatkówkę. Dziewczynki grały w gumę, klasy czy też chętnie wykonywały różne akrobacje na osiedlowym trzepaku. Dzięki temu większość młodzieży była wysportowana. Problem otyłości wśród najmłodszych był wówczas również o wiele mniejszy. Zimą królowały oczywiście narty, sanki i łyżwy. Dawniej rodzice nie drżeli tak o bezpieczeństwo swoich latorośli, dlatego nikogo nie dziwiły dzieciaki jeżdżące na łyżwach po zamarzniętym jeziorze czy stawie.

Wielkie emocje bez internetu

W czasach kiedy dostępne były tylko dwa kanały telewizyjne sport wyzwalał u wszystkich wielkie emocje. Jednym z takich ważnych wydarzeń był oczywiście Wyścig Pokoju. Dzieciaki, które miały rowery organizowały sobie własne mini wyścigi. Bardzo popularną grą były też kapsle. Do gry w Wyścig Pokoju na kapsle były potrzebne oczywiście kapsle. Wklejało się w nie flagi. Kapsel z flagą symbolizował zawodnika danego kraju. Ścigano się po specjalnych torach narysowanych kredą. Oczywiście czasy bez internetu i telewizji raczej już nie wrócą, ale to nie oznacza, że rodzice nie mogą pokazywać pociechom gier i zabaw z czasów jak sami byli dziećmi. Ich unowocześnione wersje znajdą pod linkiem: http://smartplac.pl/produkt/gra-w-klasy-kolka/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Remont mieszkania – jakie materiały budowlane są niezbędne?
Remont mieszkania – jakie materiały budowlane są niezbędne?
Remonty mieszkań mogą być zabawne i ekscytujące, ale jeśli nie są przygotowane z aktualnej wiedzy na temat produktów, które używasz […]
Polecamy