Co ubrać na trekking?

Trekking zdobywa ostatnimi czasy coraz więcej fanów. Nic w tym dziwnego: jest to sport uniwersalny, idealny dla osób w każdym wieku i o bardzo różnej kondycji. Jednak i on wymaga pewnego przygotowania: odzieżowego. W co się ubrać, aby wygodnie móc spacerować po górach i nie tylko?

Buty są najważniejsze

Wybierając się na przechadzkę, trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednie obuwie. Można wybrać profesjonalne buty trekkingowe, wyposażone w specjalną podeszwę, charakteryzującą się dobrą przyczepnością do podłoża oraz elastycznością, dzięki której stopy odczuwają w mniejszym stopniu nierówności terenu.

Można również zdecydować się na mniej zaawansowaną propozycję i postawić na klasyczne, wygodne obuwie sportowe, jednak warto zwrócić uwagę, aby było ono wykonane z oddychających materiałów. Parametr ten bowiem przekłada się w znacznym stopniu na komfort odbywania długich spacerów. Dobrze jest też wybierać modele sznurowane, a nie wsuwane, gdyż te lepiej chronią przed urazami w przypadku potknięcia się lub niefortunnego postawienia stopy.

Kurtka – istotny element

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej kurtki trekkingowej jest tak samo ważny, jak decyzja dotycząca butów. Godne polecenia są fasony lekkie, zapewniające swobodę ruchów, uszyte z naturalnych tkanin, ale posiadające też warstwę zabezpieczającą przed przenikaniem wiatru i zimna. Ekspercki od górskich spacerów pytani o najlepszą odzież w tej kategorii, wspominają zwykle o kurtkach softshell męskich, jak i damskich, jako propozycji idealnej. Ich zaletą jest gwarantowanie termicznego komfortu, staranne wykonanie oraz nowoczesny design. To modele, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =