Ekogroszek – zalety

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Ekogroszek – zalety
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie bardzo wiele gospodarstw domowych jest ogrzewanych przy użyciu węgla. Do wyboru jest kilka jego rodzajów, między innymi orzech oraz ekogroszek. Te dwa gatunki różnią się między sobą głównie granulacją, jednak to nie wszystkie różnice.

Czym charakteryzuje się ekogroszek?

Ekogroszek ma drobną granulację, dzięki temu można nim palić w piecach z podajnikiem automatycznym. Węgiel dozowany jest porcjami, aby utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniach. To duża oszczędność i lepsza wydajność instalacji grzewczej. Dobrej jakości węgiel, jak na przykład IRESTA, powinien mieć niską wilgotność oraz dobrze się spalać. Pozostałość popiołu jest niekorzystnym zjawiskiem, dlatego po spaleniu ekogroszku powinno zostawać go bardzo mało. Badając parametry ekogroszku, bierze się pod uwagę również spiekalność. Im niższa, tym lepszy opał. Drobny węgiel może być od razu workowany, co znacznie ułatwia jego transport, wniesienie oraz aplikację. Pozwala to również zachować czystość pomieszczenia, w którym składuje się opał. Ekogroszek pozbawiony jest części substancji toksycznych, dzięki temu spaliny są mniej uciążliwe niż w przypadku miału lub orzecha. Niska zawartość siarki to duża zaleta opału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwracać uwagę aranżując wnętrze restauracji?
Na co zwracać uwagę aranżując wnętrze restauracji?
Wnętrze restauracji powinno odzwierciedlać osobowość właściciela, ale także tworzyć komfortową atmosferę dla gości. Wystrój wnętrz restauracji jest ważną częścią biznesu. […]
Polecamy