Zasłony – z jakich materiałów się je wykonuje?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Zasłony – z jakich materiałów się je wykonuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zasłony to najpopularniejsze dekoracje okienne, które w zależności od zastosowanej tkaniny mogą spełniać w pomieszczeniu inne ważne funkcje nie tylko ozdobną. Zmniejszają dostęp światła czy chronią przed wzrokiem sąsiadów. Jakie wyróżniamy rodzaje materiałów na zasłony?

Szyte na miarę

Dostępnych jest wiele rodzajów tkanin, które można wykorzystać do szycia zasłon. Mogą to być cienkie, przepuszczające światło i zwiewne tkaniny, jak i zaciemniające, grube i ciężkie. Zwykle wykorzystywane są subtelne i lekkie woale, szyfony oraz tiule. Popularnością cieszą się także naturalne len i bawełna czy ciężki welur albo delikatny aksamit. Ostatnią grupę stanowi zaciemniający blackout lub poliester. Zasłony można także szyć z różnobarwnych przędz żakard, satyny, tafty. Zastosowanie znajduje też jedwab, szczególnie do produkcji woalu, satyny, tafty lub żakardu. Wybierając tkaninę na zasłonę, należy dopasować ją do warunków konkretnego wnętrza. W niewielkich pomieszczeniach lepiej sprawdzą się lekkie materiały, w większych mogą to być ciężkie, masywne zasłony. Bogaty wybór tkanin odpowiednich na zasłony w żółtym kolorze, znajdziemy m.in. w zasobach następującej witryny https://kameleon.pro/zolte-tkaniny-zaslonowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elementy przydatne do mocowania mebli w domu
Elementy przydatne do mocowania mebli w domu
Meble stanowią w każdym domu funkcjonalne wyposażenie, będące jednocześnie jednym z głównych elementów wystroju. Każde meble, aby mogły dobrze wyglądać, […]
Polecamy