Jak czyścić i konserwować wycieraczki systemowe?

Wykładziny podłogowe, które stosowane są w miejscach o dużym natężeniu ruchu (banki, sklepy, urzędy, uczelnie) wymagają szczególnej pielęgnacji i konserwacji, ponieważ każdego dnia wielokrotnie poddawane są działaniu różnorodnych czynników zewnętrznych. Wszystkie z nich działają na materiał destrukcyjnie (tarcie, przesuwanie, nanoszony osad i brud). Powstaje zatem pytanie, w jaki sposób czyścić wycieraczki systemowe, by zapewnić porządek w miejscach, w których się znajdują, a jednocześnie właściwie konserwować, by przedłużyć ich trwałość? Najważniejsza jest kwestia techniki sprzątania, regularność, a także stosowanie odpowiednich środków czyszczących.

Po pierwsze regularność

Wycieraczki systemowe mogą być stosowane na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wszystko zależy od tego z jakiego tworzywa są wykonane.

Pełną ich ofertę można znaleźć tutaj: https://www.aximo.pl/. Niezależnie jednak od ich rodzaju należy o nie właściwie dbać. Najważniejsze, by nie doprowadzać do nadmiernego osadzenia się brudu, ponieważ wtedy trudniej będzie usunąć ewentualne plamy i osad. Wycieraczki łatwo utrzymać w czystości – wystarczy tylko dbać o nie regularnie. W tym celu sprawdzają się zarówno odkurzacze przemysłowe działające na sucho, jak i profesjonalne maszyny czyszczące. Wybierając drugą opcję, należy zwrócić uwagę na skład środków czyszczących tak, by zawarte w nich składniki nie naruszały struktury tworzywa, z którego wykładzina jest wykonana. Na bieżąco można odkurzać zabrudzenia lub zamieść je ręcznie, wcześniej zwijając wykładzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + osiemnaście =