Jak czyścić i konserwować wycieraczki systemowe?

Biznes i finanse
j-a-k
Jak czyścić i konserwować wycieraczki systemowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykładziny podłogowe, które stosowane są w miejscach o dużym natężeniu ruchu (banki, sklepy, urzędy, uczelnie) wymagają szczególnej pielęgnacji i konserwacji, ponieważ każdego dnia wielokrotnie poddawane są działaniu różnorodnych czynników zewnętrznych. Wszystkie z nich działają na materiał destrukcyjnie (tarcie, przesuwanie, nanoszony osad i brud). Powstaje zatem pytanie, w jaki sposób czyścić wycieraczki systemowe, by zapewnić porządek w miejscach, w których się znajdują, a jednocześnie właściwie konserwować, by przedłużyć ich trwałość? Najważniejsza jest kwestia techniki sprzątania, regularność, a także stosowanie odpowiednich środków czyszczących.

Po pierwsze regularność

Wycieraczki systemowe mogą być stosowane na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wszystko zależy od tego z jakiego tworzywa są wykonane.

Pełną ich ofertę można znaleźć tutaj: https://www.aximo.pl/. Niezależnie jednak od ich rodzaju należy o nie właściwie dbać. Najważniejsze, by nie doprowadzać do nadmiernego osadzenia się brudu, ponieważ wtedy trudniej będzie usunąć ewentualne plamy i osad. Wycieraczki łatwo utrzymać w czystości – wystarczy tylko dbać o nie regularnie. W tym celu sprawdzają się zarówno odkurzacze przemysłowe działające na sucho, jak i profesjonalne maszyny czyszczące. Wybierając drugą opcję, należy zwrócić uwagę na skład środków czyszczących tak, by zawarte w nich składniki nie naruszały struktury tworzywa, z którego wykładzina jest wykonana. Na bieżąco można odkurzać zabrudzenia lub zamieść je ręcznie, wcześniej zwijając wykładzinę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przydomowy garaż – o co należy zadbać podczas jego budowy?
Przydomowy garaż – o co należy zadbać podczas jego budowy?
Garaż to jeden z najbardziej przydatnych obiektów obok domu jednorodzinnego. Służy bowiem do przechowywania samochodu osobowego (ewentualnie innego pojazdu), skutecznie […]
Polecamy