Na czym polega upadłość osoby fizycznej?

Biznes i finanse
j-a-k
Na czym polega upadłość osoby fizycznej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach nie brakuje osób fizycznych, które mają poważne problemy ze spłatą zobowiązań finansowych. W takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem może się okazać ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Pozwala ono na wyjście ze spirali długów, a tym samym odzyskanie komfortu psychicznego. Postępowanie sądowe prowadzi zazwyczaj do częściowego bądź całkowitego zaspokojenia roszczeń wysuwanych przez wierzycieli z majątku własnego. 

Gwarancja powrotu na ścieżkę normalnego życia

Ogłoszenie upadłości osoby fizycznej leży zawsze w gestii sądu. Najpierw trzeba jednak złożyć i opłacić stosowny wniosek – najlepiej samodzielnie, ewentualnie z pomocą profesjonalnej kancelarii prawnej. Postępowanie ma charakter niejawny, co oznacza, że odbywa się bez konieczności udziału wnioskodawcy. Z tego względu niezwykle istotne jest przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów i rzetelne uargumentowanie przesłanek. Kolejny etap procedury polega na ustaleniu przez syndyka masy upadłościowej z elementów wchodzących w skład majątku dłużnika (gotówka zgromadzona na kontach bankowych, wynagrodzenie, obiekt mieszkalny, samochód, motocykl itp.). Zostaje ona spieniężona, a uzyskane środki trafiają oczywiście do kieszeni wierzycieli. Rezultatem jest możliwość ponownego uporządkowania finansów i wyjścia na prostą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie panele podłogowe?
Jak wybrać odpowiednie panele podłogowe?
Panele podłogowe są świetnym sposobem na dodanie dodatkowego akcentu osobowości do Twoich pomieszczeń i można je wykorzystać na wiele różnych […]
Polecamy