Jak dbać na co dzień o stan naszych rąk i ich prawidłowe nawilżenie?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak dbać na co dzień o stan naszych rąk i ich prawidłowe nawilżenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dłonie są nieustannie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Wskutek chłodnej pogody, mrozu, czy silnego wiatru skóra na rękach pęka, staje się przesuszona i zaczerwieniona. Dzieje się tak również pod wpływem różnego rodzaju detergentów, środków czyszczących, czy proszków do prania. Sucha skóra dłoni to nie tylko problem estetyczny, ale również bolesna dolegliwość. Aby przywrócić swoim rękom odpowiedni poziom nawilżenia, warto regularnie stosować dobrej jakości kosmetyki.

Jakie składniki powinny znaleźć się w kremie do rąk?

Przesuszona skóra dłoni objawia się pieczeniem, szczypaniem, czy swędzeniem. Aby uporać się z tymi problemami, warto zastosować dobrej jakości krem. Produkty dostępne np. na stronie https://drogeriapigment.pl/809-kremy-do-rak sprawdzą się o każdej porze roku. Im chłodniej na zewnątrz, tym cięższy krem nawilżający należy wybrać. W skład takiego produktu wchodzą najczęściej witaminy, głównie C oraz E. Wyrównują one koloryt i wspomagają gojenie się ran. Wyciągi z niektórych roślin, np. z awokado chronią dłonie przed działaniem wiatru i mrozu. Wybór kosmetyka o wysokiej jakości składzie jest nieocenionym wsparciem dla przesuszonych rąk. Warto korzystać z takiego rozwiązania o każdej porze roku, aby dłonie zachowały swój młody i gładki wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w dom pasywny?
Dlaczego warto zainwestować w dom pasywny?
Od kilku lat systematycznie wzrasta liczba osób, które decydują się na wybudowanie domu pasywnego. Jest to bowiem obiekt mieszkalny niezwykle […]
Polecamy