Jak dobrać odpowiedni silnik do maszyn przemysłowych?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jak dobrać odpowiedni silnik do maszyn przemysłowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiejszy przemysł jest w znacznej mierze zautomatyzowany, dzięki czemu realizowanie na przykład procesów produkcyjnych jest znacznie szybsze, a w wielu przypadkach również bezpieczniejsze. Osiągnięcie takiego stanu rzeczy było możliwe dzięki wprowadzeniu zaawansowanych maszyn przemysłowych, opartych na skomplikowanych układach mechanicznych, ale też hydraulicznych czy pneumatycznych. Aby możliwe było wykorzystanie niektórych maszyn i urządzeń, konieczne jest ich wyposażenie w jednostki napędowe, czyli odpowiednie silniki. Co ważne, silnik musi zostać prawidłowo dobrany, ponieważ tylko wtedy konkretna maszyna zagwarantuje oczekiwaną sprawność i skuteczność w działaniu. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas doboru silnika do zastosowań przemysłowych?

O czym pamiętać podczas wyboru silnika do maszyn przemysłowych?

W większości maszyn używanych w przemyśle stosuje się silniki elektryczne, produkowane przez firmy takie jak ta ze strony internetowej https://sempolska.com.pl, które posiadają szerokie oferty. Chcąc prawidłowo dobrać silnik do konkretnej maszyny, trzeba skupić się przede wszystkim na jego mocy. Powinna ona wynosić tyle, aby maszyna mogła swobodnie działać, ale jednocześnie pobór energii nie był zbyt wysoki. Moc będzie zależna od tego, na jak dużych obciążeniach ma pracować dane urządzenie. Oprócz mocy konieczne jest także zwrócenie uwagi na moment obrotowy oraz prędkość obrotową, a także współczynnik tarcia. Od tych parametrów zależeć będzie to, czy maszyna osiągnie pełną sprawność i pozwoli pracować naprawdę efektywnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sofa – must have każdego pokoju dziennego
Sofa – must have każdego pokoju dziennego
W salonie, nie ważne nowoczesnym czy klasycznym, nie może zabraknąć kilku istotnych elementów. Jednym z nich jest sofa. Odpoczywamy na […]
Polecamy