Do jakich zadań wykorzystuje się opaski wykrywalne?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Do jakich zadań wykorzystuje się opaski wykrywalne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wykorzystuje się opaski wykrywalne?

Opaski wykrywalne to opaski montażowe, które stosuje się zarówno w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, chemicznym jak i w procesie produkcji karmy dla zwierząt. W wyżej wymienionych branżach bardzo ważne jest, żeby produkty nie zostały zanieczyszczone. Zapobiega się temu, dzięki zainstalowanych w urządzeniach wykrywaczach metali, detektorach wizualnych, a także promieniach rentgena. Właśnie dzięki nim unika się tego, że ewentualnie produkty zostałyby zanieczyszczone przez odcięte końcówki montażowych opasek.

Bezpieczeństwo i duża wykrywalność

Aby wyprodukować opaskę wykrywalną przeprowadzany jest proces produkcyjny, który jest unikalny. Podczas niego malutkie cząsteczki tlenku metalu mieszane są z poliamidem, który jest powszechnie stosowany do produkowania takich elementów. Niektóre firmy oferują opaski, w których jest o wiele większe zagęszczenie tlenków metalu, a dzięki temu charakteryzują się bardzo dużym magnetycznym przyciąganiem. Są również takie, które posiadają kolor niebieski, co umożliwia bardzo łatwą detekcję. Opaski wykrywalne zapewniają naprawdę bardzo duże bezpieczeństwo.

Zgodne z wymogami europejskimi HACCP

Jednym z wymogów HACCP jest stosowanie opasek wykrywalnych montażowych. HACCP jest to standardowa procedura identyfikowania i zapobiegania zagrożeniom dla bezpieczeństwa spożywczych produktów. Rodzajami tych uszkodzeń mogą być: skażenia biologiczne oraz chemiczne, a także uszkodzenia fizyczne podczas dystrybucji czy produkcji. Wszystkie postępowania związane z HACCP skupiają się na działaniach prewencyjnych, zabezpieczających, a nie na kontrolowaniu produktów gotowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Naturalna witamina C
Naturalna witamina C
Jeszcze do niedawna zalecana dawka witaminy C ustanowiona przez Światową Organizację Zdrowia wynosiła 200 mg dziennie dla dorosłego człowieka. Była […]
Polecamy