W przypadku jakich prac mogą się przydać maski filtrujące?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
W przypadku jakich prac mogą się przydać maski filtrujące?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Noszenie masek podczas epidemii stało się ostatnio zwykłą, szarą codziennością dla wszystkich ludzi na całym świecie. Jednakże, zanim nastały czasy pandemii, wielu przedstawicieli różnych zawodów od dawna godziło się z koniecznością ich posiadania podczas podstawowej zmiany w przedsiębiorstwie. Dowiedz się, do czego służą specjalne maski filtrujące i w przypadku jakich prac mogą się przydać.

Maski filtrujące – właściwości i zastosowanie

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, czym są wspomniane wyżej osłony. To specjalistyczny, wysokiej jakości produkt z dziedziny bezpieczeństwa i higieny, który stanowi zaawansowaną wersję maseczek, jakie zakładać musimy w związku z panującą epidemią.

Maska filtrująca posiada anatomiczny kształt, zacisk nosowy i znajdującą się pod spodem piankę, co w połączeniu z wymiennym, wielowarstwowym materiałem zatrzymującym czyni z niej bardzo wygodną, szczelną konstrukcję chroniącą układ oddechowy przed aerozolami cząstek stałych, na bazie wody (pył, dym) czy z ciekłą fazą rozproszoną (mgły). Jednocześnie, tworzona jest z myślą o tym, by w podobnej przyłbicy można było z łatwością oddychać przez długi czas. Więcej informacji na temat spełnianej przez nią funkcji uda się znaleźć na stronie https://olszar-sklep.pl/sklep-bhp.

Dzięki swoim właściwościom, maski filtrujące znalazły zastosowanie w środowiskach, gdzie panuje duże zanieczyszczenie powietrza mogące uszkodzić płuca i oskrzela przy długotrwałym narażaniu się na szkodliwy czynnik. Istnieją zawody, w których nie sposób obejść się bez dodatkowej ochrony przed niebezpiecznymi, często też radioaktywnymi substancjami, bezpośrednio zagrażającymi zdrowiu i życiu pracowników. Stolarz, spawacz, hutnik, laborant, nawet dentysta czy lekarz – mają oni obowiązek korzystać z takich środków obrony osobistej w ściśle określonych przypadkach.

Podsumowując, maski filtrujące stanowią niezbędny element podczas wykonywania prac wiążących się ze sporą ilością pyłów, wiórów, osadów i dymów. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się np. stolarstwem w ramach naszej profesji czy majsterkujemy dla przyjemności w domu, powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jesteś gotowy do otwarcia sklepu odzieżowego, ale od czego zacząć?
Jesteś gotowy do otwarcia sklepu odzieżowego, ale od czego zacząć?
Zacznij od ustalenia, czy chcesz otworzyć sklep stacjonarny czy internetowy. Oba mają wady i zalety – sklepy stacjonarne są świetne […]
Polecamy