Jak dobrać wygodne buty?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jak dobrać wygodne buty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejsze cechy wygodnego obuwia

Wiele osób kupujących buty, kieruje się przede wszystkim modą i wyglądem zewnętrznym. To poważny błąd, ponieważ nieprawidłowo dobrane buty mogą przyczynić się do poważnych problemów ze zdrowiem. Aby ich uniknąć, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by obuwie było wygodne. Wygodne buty to takie, których praktycznie nie czuć na stopach. W ich wnętrzu powinno znajdować się miejsce umożliwiające swobodne poruszanie palcami.

Wkładka oraz wyściółka butów powinna być wykonana z oddychających materiałów, zapobiegających nadmiernemu poceniu się stóp. Istotne znaczenie ma również rodzaj podeszwy i cholewki.

Najlepiej, gdyby podeszwa wykonana była z elastycznych materiałów amortyzujących wstrząsy. Z kolei miękka cholewka sprawia, że but dopasowuje się do stopy, przez co przepływ krwi nie zostaje zaburzony. Częste noszenie niewygodnych butów, może przyczynić się nie tylko do powstawania haluksów, ale również zwyrodnienia kolan, bioder oraz kręgosłupa.

Zasady kupowania wygodnych butów

Żeby idealnie dopasować buty, najlepiej udać się na zakupy po południu lub wieczorem, kiedy stopy są lekko opuchnięte. Kupowanie obuwia wcześnie rano może spowodować, że model, który podczas porannego przymierzania wydawał się idealnie dopasowany, pod koniec dnia będzie uwierał i uciskał stopę.

Wybierając obuwie w sklepie, należy również pamiętać o przymierzeniu obu butów. Stopy ludzkie zazwyczaj nie są idealnie równie, dlatego może zdarzyć się sytuacja, że tylko jeden but będzie dobrze pasował. Podczas zakupów warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są buty. Najbardziej zalecane są modele wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra.

Należy pamiętać, że buty skórzane podczas chodzenia troszkę się rozciągną, a te wykonane z tworzywa sztucznego już niekoniecznie. Nawet odpowiednio dobrane szpilki nie muszą być katorgą dla naszych stóp. Różne takie modele można sprawdzić m.in. na https://brilu.pl/pol_m_Buty-Damskie_Szpilki-279.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Basen – proste wskazówki jak o niego zadbać
Basen – proste wskazówki jak o niego zadbać
Przydomowy basen to niewątpliwie moc możliwości. Nie ma bowiem nic lepszego, niż ochłodzenie w przyjemnej i czystej wodzie i to […]
Polecamy