Wózki widłowe to częsty widok w magazynach i fabrykach, ale jak one działają? Odpowiedź brzmi: wózki widłowe są napędzane energią elektryczną. Zostały one zaprojektowane tak, aby były wystarczająco lekkie do podnoszenia, a jednocześnie wystarczająco mocne do przenoszenia ciężkich ładunków.
Wózek widłowy to rodzaj pojazdu, który może podnosić i transportować materiały. Są one wykorzystywane głównie w warunkach przemysłowych, gdzie istnieje potrzeba podnoszenia ciężkich przedmiotów lub przenoszenia ich z jednego miejsca na drugie. Wejdź na stronę: http://serwis-mjk.pl/opony-wozki-widlowe/ aby kupić opony do swoich wózków.
Wózki widłowe wykorzystują kilka różnych typów silników elektrycznych, w tym silniki indukcyjne prądu przemiennego, silniki prądu stałego i silniki z magnesami trwałymi. Każdy typ ma swoje zalety, ale wszystkie trzy mogą być używane do zasilania wózków widłowych, które są zaprojektowane do poruszania się z niską prędkością przez stosunkowo małe przestrzenie.
Najczęstszym typem silnika elektrycznego spotykanym w wózkach widłowych jest silnik indukcyjny prądu zmiennego (zwany również silnikiem asynchronicznym). Ten typ silnika składa się ze stojana, który składa się z nieruchomych zwojów drutu otoczonych metalową ramą lub pierścieniem. Wirnik składa się z magnesów stałych lub elektromagnesów zamontowanych na wale, który obraca się wewnątrz cewek stojana, gdy wał się obraca. Gdy prąd przepływa przez każdą parę cewek po przeciwnych stronach pierścienia stojana, wytwarza pole magnetyczne, które powoduje obracanie się wirnika w tych cewkach.